Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Aasa Ellerhein

10.12.2014 | | Rubriik: Teated

Ellerhein,Asa2014In memoriam
Aasa Ellerhein
16.12.1913 – 25.11.2014

Aasa (ristitud Anastasia, neiuna Soom) sündis Saaremaal. Aasa hakanud enne laulma kui rääkima. Ta oli pere kahest vennast ja neljast õest vanim. Hiljem kolis pere Haapsallu, kus ta lõpetas kuus klassi tollases algkoolis, mida juhatas apostlikku õigeusku koolijuhataja Jakob Mutt. Ta laulis kirikukooris ja käis pühapäevakoolis vennastekoguduses.
Õpetajakutse omandas ta Läänemaa õpetajate seminaris, kus sel ajal õpetas tuntud helilooja Cyrillus Kreek. Ta abiellus orkestrijuhi ja muusiku Pärt Elleriga Kullamaa kirikus aastal 1938. Uueks nimeks sai Aasa Ellerhein. Pere kolis Haapsallu 1943 ja selles kodus elas Aasa elupäevade lõpuni. Oma pika elu jooksul töötas ta muusikaõpetajana Maidlas, Lauknas, Liivil, Taeblas, Sutlepas, Haapsalu I keskkoolis ja 20 aastat Haapsalu sanatoorses koolis.
Kui Aasa pensionile jäi, hakkas ta laulma Haapsalu kirikukooris. 1990. aastate algusest oli Aasa ka Haapsalu pühapäevakooli õpetaja ja oli hilisematel aastatel eakate teetunnis üks juhte ja klaverimängija. Üheks lemmiklauluks oli Aasale «Ma olen väike karjane», mida juba tema ema oli talle õpetanud.  Aasa Ellerhein oli väga tähelepanelik Eesti Kiriku lugeja (õieti luges viimasel eluaastal tütar talle lehte ette) kuni viimaste elunädalateni.
Aasa Ellerheina kui silmapaistvat muusikaõpetajat ja koorijuhti oli autasustatud Haapsalu linna vapimärgiga. Elurõõmu ja sära säilitas Aasa elu lõpuni. Ta lahkus igavikku olles sada aastat üksteist kuud ja üheksa päeva vana.
Tiit Salumäe

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)