Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

In memoriam Aarne Kriisk

11.02.2015 | | Rubriik: Teated

In memoriam
Aarne Kriisk
(28.1.1944–31.1.2015)
Igavikku on kutsutud Eesti Kirikute Nõukogu asutajaliige Aarne Kriisk.
Kuremäel Pühtitsa kloostris loodi 16. veebruaril 1989 Eesti Kirikute Nõukogu, mille asutamisprotokollile andis teiste hulgas allkirja Seitsmenda Päeva Adventistide vanempresbüter Aarne Kriisk. Ta töötas adventkoguduse pastorina alates 1970. aastast, 1979–1988 teenis Eesti Adventistide Koguduste Liidu esimehena, oli 1998–2003 liidu peasekretär ning kuni 2009. aastani, mil ta suundus emerituuri, Tallinna I koguduse pastor, hiljem ka kogudusevanem.
Aarne Kriisk oli Eesti Kirikute Nõukogu loomisest peale selle aktiivne liige kuni emerituuri siirdumiseni. Jumal oli teda õnnistanud mitme talendiga, mis kõik said rakendatud jumalariigi tööle.
EKNi asutajaliige, Eesti Metodisti Kiriku superintendent emeeritus Olav Pärnamets meenutab: «Oma mälestusi Aarnest lühidalt kokku võttes võin kogu südamest öelda, et ta oli minu armas vend Jeesuses Kristuses, kelle kõrval olla ei olnud ei külm ega kitsas, vaid soe ja avar.»
Jumal trööstigu ja julgustagu sugulasi ja kõiki usukaaslasi.
Jeesus Kristus ütleb: «Uskuge Jumalasse ja uskuge minusse! Minu Isa majas on palju eluasemeid. Kui see nõnda ei oleks, kas ma siis oleksin teile öelnud, et ma lähen teile aset valmistama.» (Jh 14:1–2)
Eesti Kirikute Nõukogu

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)