Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ilusaid hetki ja tegusid Harkujärve kirikus

04.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
harkujärve_kirik

Jumalateenistus Harkujärve kirikus.3 x koguduse arhiiv

Te sisenete Harkujärve kogukonnakirikusse kuninglikku treppi mööda. See trepp sai juunis uued põsed ja uuendatud astmed. Töid korraldas Risto Abel.

Esimesel pilgul võib jääda märkamatuks renoveeritud rõdu, aga seal lauldes näete, et seinad on puhtad ja valged. Sama on ka soklikorruse päevakeskusesse viiva trepikoja seintega. Aitäh, Ariel Süvari ja Agnus Dei Üprus.
Sel suvel liitus meie meeskonnaga vabatahtlik Karin Suursalu. Tema eestvedamisel oleme saanud ligi poolteist tuhat raamatut, mis panevad aluse Harkujärve küla raamatutoale.
Remet Rander korraldas koos abilistega mänguväljaku laiendamise kirikutagusel alal. Nüüd on seal ka uus kiik.
Osalesime Harku valla külade nädalal ja korraldasime 17. juulil Fea Üpruse eestvedamisel kogukonnakirikus ilupäeva. Pakuti ilu- ja terviseteenuseid (juuksur, kosmeetik, massöör), makroonide valmistamist juhendas Marika Sinkkonen, Piibli ilusatest naistest kõneles Anu Väliaho, ja ajutist kohvikut pidas Eva Üprus.
Juulis laulatati meie kirikus üks paar. Õnnistasin Tilgu sadama uue kai ning augustis Tabasalu tervisekeskuse.
Augustis valmis taotlus rahastamiseks LEADERi programmi turismimeetmest. Tekstiosa kirjutas Eduard Laur, lisadokumendid kogus Risto Abel. Soovime kirikusse ehitada külalistoad.
Lehti Kostabi tantsustuudio esines pidustustel Vanemuise teatris, Haapsalu toidufestivalil ja Tartu hansapäevadel. Kaks kontserti andis Priit Sild.
Kiriku rohealaga tegelesid Fea Üpruse eestvedamisel Eha Urbanik, Toomas Andres, Aili Tõniste. Kogukonnale ja kogudusele vajalikke vedusid tegid Hando Laanet, Ariel Süvari ja Remet Rander.
Kai Laaneti sõrmede all valmisid uued valged altarikatted.
Pühapäevastel jumalateenistustel osales 15–16 inimest, vahel ka enam. Paljud head inimesed, keda pole nimetatud, andsid oma panuse.
Suur tänu kõigile!
Avo Üprus,
koguduse õpetaja

Pildigalerii:

harkujärve_ilupäev

Ilupäev kirikus: Anu Väliaho ja külastajad.

harkujärve

Kirik saab uue trepi.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)