Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Ilusad kortsus nägudega naised fotodel

31.01.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

Nõo_naitus5Nõo kirikus on vaadata norra fotograafi Anne Helene Gjelstadi fotonäitus „Suur süda, tugevad käed“.

Sageli kuulen oma töös, et ära mind küll pildista, ma juba kortsus ja vana. Aga just neid kortsus memmekesi Manija ja Kihnu saarel on jäädvustanud norra fotograaf Anne Helene Gjelstad. Nad on tõesti kortsus, kandes aastate koormat. Ja elades oma igapäevast elu: keegi koob sokki, keegi viib lehma heinamaale, keegi istub laua taga ja tõenäoliselt mõtleb oma mõtteid.
Nad on tõsised, nende soonilised käed kõnelevad elu jooksul tehtud tööst. Kindlasti pole nad kurjad, kuigi mõni võiks sedagi arvata. Võib-olla mõjuksid mustvalged fotod kurjakuulutavalt, kuid suured värvifotod lasevad tunnetada ka rõõmu, mis tuleneb naiste erksavärvilistest rõivastest.
Koguduse õpetaja Mart Jaanson ütleb, et näitus oli enne vaadata Nõo koduloomuuseumis, kus seda nägi juhatuse esimees Madis Kanarbik. Viimane arvas, et näituse peaks kindlasti ka kirikusse tooma. On ju kirikus selleks üles pandud ka spetsiaalsed siinid. Arvestust külastatavuse kohta ei peeta, ent huvi on pildid tekitanud. Eelmine fotonäitus oli Põhjala saartest.
„Meie oleme väga rahul, näitused muudavad kõleda ja niiske kiriku hubasemaks,“ sõnab õpetaja ja lisab, et kirikus korraldatavad näitused ja kontserdid annavad pühakojale lisaväärtuse.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)