Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ilumäel ilutseti kiriku aastapäeval

05.09.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Haljala vallavanem Leo Aadel (paremalt) õnnitleb pidupäeval õp Meelis-Lauri Eriksoni ja koguduse juhatuse esimeest Õie Alti.
Avo Seidelberg

Piduliku jumalateenistuse ning sellele järgnenud meeleoluka koosviibimisega tähistas Ilumäe kogudus 25. augustil oma kiriku 175. aastapäeva.

Pärastlõunal kell 13 alanud teenistusel teenis koguduse hooldajaõpetaja Meelis-Lauri Erikson, keda abistas armulaua jagamisel õp Urmas Karileet naaberkogudusest. Muusikaga teenisid kaasa Võhma segakoor ja Ilumäe sõpruskoguduse Nõmme Rahu lastekoor, kelle juhendaja Imbi Laas saatis harmooniumil ka koguduselaule.
Tervitused andis kogudusele üle Haljala vallavanem Leo Aadel ning Sakussaare metodisti koguduse esindajad Sirly ja Hans Lahi.
Pühitseti ka äsja valminud torniruumi renoveerimistööd, mille rahastus tuli Haljala vallavalitsuselt ja PRIA Leaderi programmist ning teostasid Oto Ehitus OÜ, Kuukaar OÜ ja Kadrina Elektrik OÜ.
Teenistusele järgnenud koosviibimist kiriku lähistel leerimaja platsil õnnistati kauni hilissuvise ilmaga.
Koguduse juhatuse esimees Õie Alt rõhutas päevast ülevaadet andes, et eriline tänu kuulub kõigile neile, kes vabatahtlikena koguduse tegevust toetavad. Mitmetele tublidele anti koguduse tänu väljenduseks Avo Seidelbergi kaunilt kujundatud tänukaart.
„Väikeses koguduses on paratamatu, et tegijad on ühed ja samad inimesed ning siis on oht, et vahel nad väsivad,“ tunnistab naine, kes juhatuse esimehena soovib teha kõik selleks, et Ilumäe kabel oleks nähtaval. Kui aasta ringi toimuvad pühakojas jumalateenistused korraliselt kaks korda kuus, siis suvekuudel teeliste kirikute programmi raames on teenistused iga pühapäeval, teenijateks külalisvaimulikud üle Eesti.
Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)