Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ilumäe kogudusest saab tugikogudus

30.11.2022 | | Rubriik: Kirikuelu

Pühapäeval, 4. detsembril kohtub Haljala valla väike kogudus misjonär Liliann Keskineniga.

Väike Ilumäe kogudus on kutsunud endale külla misjonär Liliann Keskineni (fotol), et hakata talle tugikoguduseks. Tegu on esmase tutvusega, ütleb koguduse juhatuse esimees Õie Alt. Kogudusele on taoline kogemus esmakordne ja juhatuse esimees on veendunud, et tegu saab olema toreda suhtega.

Huvi Lilianni ja tema tegevuse vastu tekkis Õie Aldil juhatuseesimeeste konverentsil, kus misjonikeskust esindanud välismisjoni koordinaator Sirli Kaera tutvustas tugikoguduseks olemise võimalust. Kuna Liliann võtab täna misjonikeskuses osa igakolmapäevasest koosolekust ja osaleb õhtul Misjonikoori proovis, sobis Ilumäel käimine hästi sellesse nädalasse. Usun, et Ilumäel puudutatakse ka Lilianni tööd pühakirja tõlkimisel ersa keelde.

Kevade poole loodab Liliann jõuda ka Raplasse ja Tallinna Kaarli kogudusse, kes on samuti tema tugikogudused. Ülehomme, reedel on Tallinnas Soome Rahvamisjoni ajalehe Uusi Tie töötajate kohtumine Pavel Zajakiniga ja seal on Liliannil tõlgi roll. 

Lilianni töö põhirõhk on suunatud Ingeri kirikusse ja abikaasa Hannu Keskinen pidas 1. advendil Peterburi Maria kirikus soomekeelse jumalateenistuse. Liliann kommenteerib, et mitu Soome kogudust on sõpruse idapiiri taga asuvate kogudustega kas pausile pannud või lõpetanud ja nii püüab pere toetada Ingeri kiriku töötegijaid. Liliann ajakirja Inkerin Kirkko toimetajana, Hannu aga jumalasõna kuulutades.

Lilianni tööd misjonärina saab toetada annetades EELK Misjonikeskuse kontole EE292200221071313929 ja lisades selgituseks „Lilianni töö heaks“.

Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)