Esileht » Uudis » Uudised »

Ilmus uus väljaanne Akadeemiliselt Teoloogia seltsilt

11.05.2010 | | Rubriik: Uudised

 Ilmunud on Usuteaduslik Ajakiri 2/2009 (59).
Sisult mitmepalgeline ajakiri, mille autoriteks teoloogiateadlased, pakub lugemist kiriku laulu- ja palveraamatu laulu nr 344 autorist Julie Hausmannist, kes peale looduse kui terviku armastas värsse pühendada ka loodusnähtuste üksikdetailidele. Tema värsid edastavad vaimulikku sõnumit ja kiidavad Loojat. Artikli autor on Airi Võsa.
Tõnu Lehtsaar on ühe artikli autor ja teise, Maire Ivanova artikli hingehoiust vaimulike pilgu läbi kaasautor. Hingehoiuga puutub kokku iga kogudus, aga võtmeküsimuseks hingehoius on hingehoidjate väljaõpe ja täienduskoolitus, tõdevad autorid. Religioonisotsioloogid väidavad, et ühe suunana tulevikus religioon individualiseerub, teine areng aga viib üldisele relativismile vastanduvate gruppide tekkimiseni, kirjutab Tõnu Lehtsaar.
Peeter Espaki artikli sumeri kuningate nimekirja dateerimisest aluseks on uurimistöö sõjast ja religioonist Lähis-Ida kultuurides, mille hulka paigutub ka kunagi eksisteerinud Sumeri riik. Jaan Lahe teemaks on varajase kristluse ja gnoosise ajalukku kuuluv Tooma evangeelium. Koraaniuuringud XX ja XXI sajandil on Elo Sülla teemaks. Ta ütleb, et uuringute eesmärgiks on tõestada, kui sünkretistlik on islam oma olemuselt ja kas ta saab olla universaalne.
Eesti  Kirik 

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)