Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Ilmus raamat südamerahust

03.05.2019 | | Rubriik: Kultuurielu
rahust

Jacques Philippe’i raamat „Südamerahust, otsida ja hoida rahu“.

Kirjastuse Gallus raamatusarjas „Sõna ja tegu“ on ilmunud Marit Ausi tõlkes Jacques Philippe’i raamat „Südamerahust, otsida ja hoida rahu. Väike traktaat südamerahust“.

Katoliku kiriku pühak padre Pio on ütelnud, et rahu on vaimu lihtsus, südametunnistuse selgus, hinge tasadus ja armastuse side (lk 107). Kes meist ei vajaks sellist rahu? Populaarse 1947. aastal sündinud prantsuse teoloogi ja preestri (tema raamatuid on tõlgitud 24 keelde ja müüdud üle miljoni eksemplari) väike raamatuke annab kätte teeotsa rahu saavutamiseks, mida ei saa meilt keegi ära võtta.
Raamat koosneb kolmest osast. Esimeses osas analüüsitakse, kui oluline on kristlasele südamerahu. Autor on veendunud, et teekond Jumala juurde on kõige tulemusrikkam, kui õpime hoidma sügavat südamerahu (lk 8) ja see pole võimalik ilma palveeluta (lk 16).
Teine osa on praktilist laadi, andes väga konkreetseid soovitusi ja ülevaate põhjustest, miks kaotame südamerahu. Nimetatud on elumuresid, hirmu kaotuste ja kannatuste ees, Jumala mitte usaldamist. Esiplaanil on mõte, et tähtis pole teha ebainimlikke pingutusi täielikuks pattude ja puuduste kõrvaldamiseks, vaid eelkõige teada, kuidas taastada rahu, kui oma ebatäiuslikkuses meid kurbus ja lootusetus tabavad (lk 60). Raamatu kolmandas osas tsiteeritakse pühakuid, kes südamerahust on kirjutanud.
„Me ei tohi kunagi rahu kaotada seetõttu, et me rahu ei leia,“ kirjutab autor raamatu lõpus (lk 81) julgustuseks rahu teel kõndijatele, viidates samas, et see teekond ei pruugi lihtne olla. Raamatut võib soovitada nii algajale ristiinimesele kui ka neile, kel seljataga aastaid vaimulikku arengut.
Kätlin Liimets

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)