Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Ilmus raamat kristluse ajaloost

11.09.2013 | | Rubriik: Kultuurielu

R.Saard Kristluse raamat 005 copyReedel, 6. septembril esitles dr Riho Saard usuteaduse instituudis oma uut raamatut «Kristluse ajalugu selle algusest tänapäevani» (fotol).

See ligi 700-leheküljeline teos annab võimaluse tutvuda kristluse erinevate institutsioonide ning usu- ja mõttevoolude arenguga, mis kokkuvõttes on pannud aluse Euroopa identiteedile ja euroopluse levikule maailmas. Raamatus põimuvad erinevad aja- ja mõttelood ning sellele lisab oma nüansi Eesti kontekstiga arvestamine.
Raamatu on välja andnud kirjastus Argo, toimetaja Taavi Minnik, keeletoimetajad Mai Luht, Piret Ruustal ja Riste Uuesoo, kujundaja Tiina Sildre, kartograaf Rein Kask ja küljendaja Erje Hakman.
«See on taas ajalugu, mis sinu heast sulejooksust kõneleb,» sõnas prof Randar Tasmuth esitlusel. Raamatu kirjastaja ajaloodoktor Andres Adamson ütles, et selle raamatu ilmumine on rõõmustav sündmus ja huvi alles kuu aega tagasi ilmunud teose vastu on suur. «Ei ole sugugi iseenesestmõistetav, et nii väikese rahva seas nagu eestlased on jätkuvalt inimesi, kes suudavad nii suuri teemasid läbi töötada ja ühtede kaante vahele suruda.»
Sotsioloog Liina Kilemit märkis, et lugedes huvitas teda eelkõige 20. ja 21. sajand. «Nõukogude ajal koolis käinuni jõudsid paljud asjad, mis toimusid Euroopa kirikutes ja mõjutasid poliitilist ning sotsiaalset elu, moonutatult. Mul oli seda raamatut väga huvitav lugeda, sain paljudest asjadest teise pildi ja see, mis oli mulle tundmata, sai selgemaks.»
Autor tutvustas raamatut sealt valitud kohti ette lugedes.
Teoloogiadoktor Riho Saard (snd 1961) on EELK Usuteaduse Instituudi, Helsingi ülikooli ja Ida-Soome ülikooli kirikuajaloo dotsent. Ta on avaldanud hulgaliselt kiriku- ja kultuuriloolisi publikatsioone ja trükiseid.

Tiiu Pikkur

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)