Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ilmus muinsuskaitset käsitlev artiklikogumik

17.02.2009 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Maaülikooli doktorantide muinsuskaitse ja restaureerimise teemalised artiklid koondati kogumikuks.
Artiklikogumik «Aeg ja ruum: uue muinsuskaitse poole» sai alguse 2006/07. õppeaastal prof Juhan Maiste poolt läbi viidud muinsuskaitse ja restaureerimise erialaseminarist. Kogumiku autorite eesmärgiks on lahata konkreetseid muinsuskaitse ja restaureerimise valdkonna probleeme aja ja ruumi kontseptsioonidest lähtuvalt.
Sissejuhatavas essees märgib Juhan Maiste, et autorid tegelevad «otsinguga, mis on suunatud uue paradigma leidmisele. Uuele mõtlemisele, mis vabastaks muinsuskaitse omaenese diskursuslikust suletusest, tooks piiritletu kõrvale piiramatu ja maailma kogu selle terviklikkuses hõlmava muinsuskaitse kontseptsiooni.»
168-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites 19. raamat sarjast Eesti Kunstiakadeemia Toimetised sisaldab artikleid kümnelt autorilt, mille aines ulatub arhitektuurist klaasini, vanalinnast kaasaegse kunstini ning parkidest hällitrükisteni.

EK

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)