Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ilmus kogumik oreleist ja orelikultuurist

03.08.2007 | | Rubriik: Uudised

XXI rahvusvahelise orelifestivali eel esitleti Niguliste kirikus Eesti Orelisõprade Ühingu väljaandel ilmunud kogumikku «XXI pilku orelile. Eesti orelikultuurist».

Raamatus antakse ülevaade Tallinna rahvusvahelise orelifestivali ajaloost (Ivalo Randalu, Piret Aidulo) ning Eesti orelitest ja orelimeistritest (Ago Tint). Esitatud on Eesti kirikuorelite tähestikuline nimekiri, milles on andmed orelite suuruse ja ehitaja kohta ning ehitamise aasta. Eesti Orelisõprade Ühingu tegevusest kirjutab Aare-Paul Lattik.

Kogumikus on August Topmani ja Hugo Lepnurme mälestusi Tallinna konservatooriumist, teavet oreliõpetusest samas kõrgkoolis tänapäeval ning ülevaade kirikumuusikute-organistide koolitusest laiemalt.

Esitatud on nimistuid, mis ilmuvad esmakordselt eesti muusika ajaloos: Tallinna konservatooriumi lõpetanud organistid, Eesti heliloojate orelilooming, Eesti organistid helisalvestistel, Eesti heliloojate orelinoodid, Eesti oreleid ja organiste käsitlevad raamatud. Kogumiku on koostanud Ene Pilliroog ja Ivalo Randalu, kujundanud Maarja Vannas-Raid. Teavet raamatu ostmise kohta tel 58 105 183 (Ene Pilliroog).

EK

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)