Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ilmus abivahend kaplanitele

15.03.2023 | | Rubriik: Teated

Kaitseliidu peakaplan Peeter Paenurm on koostanud vaimulikult ülesehitava raamatukese, mis on mõeldud kaplanitele käsiraamatuks ja kasutamiseks ka teistele huvilistele.

Oma tööajast kaitseväe 1. jalaväebrigaadis oli kaplanil kogunenud hulga palvusteks ette valmistatud palvetekste, millest ta koostas enda ja reservkaplanite jaoks väikese palve- ja käsiraamatu. Paar aastat tagasi printis ta esimese versiooni neljas eksemplaris välja. Nüüd, asudes tööle Kaitseliidus, tekkis võimalus kogutud materjali rohkematega jagada. Täiendatud ja toimetatud palveraamat ilmus enne jõule 500 eksemplaris tänu Kaitseliidu rahastusele.

Taskuformaadis 80-leheküljelisest raamatukesest „Eestimaa kaitsja palveraamat“ leiab 200 palvet, psalmikatket, piiblisalme ja eri konfessioonide vaimulikke laule, tutvustab peakaplan kaplanitele mõeldud töövahendit, olgu nad siis ametis Kaitseliidus või kaitseväes. Ta kinnitab, et raamatu koostamise käigus selle sihtrühm laienes. Palveraamatu sissejuhatuses kirjutab Paenurm, et raamatust leiab erineva kirikliku taustaga sõjamees lugemis- ja mõtlemisainet, sõnu palveks erinevates elu ja teenistuse olukordades. 

Palveraamat on täienduseks 1997. a, s.o enam kui 25 aastat tagasi ilmunud „Eesti kaitseväe laulu- ja palveraamatule“. Paenurme sõnul viimase vastu huvi puudub. Ometi tuleb kaplanitel tegutseda väga erinevates olukordades, ka keerulistes, ja oikumeenilisest palveraamatust leiab julgustust üksilduses, juhiseid surija õnnistamiseks, vaimulikke ja isamaalisi laule, aga ka meie riigi hümni. Raamat on hea kätte võtta kõigil, kes tunnevad igatsust Jumala järele.

Raamatu pealkirja laenas ta brigaadikindral Vahur Karuse tervitusest „Eestimaa kaitsjad!“. Raamatut ei müüda. Kogu tiraaž  on kaplanitele välja jagatud ja huvilised võiks palveraamatut küsida mõne Kaitseliidu või kaitseväe kaplani käest.

EK

Kui nisuiva ei lange maasse ega sure, siis see jääb üksi, aga kui see sureb, siis see kannab palju vilja! (Jh 12:24)