Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Ilmunud ajakirjad

19.11.2014 | | Rubriik: Kultuurielu

sulane  Sulane. Viinakuu AD 2014
Tallinna Kaarli koguduse ajakiri pakub lugemist kogudusetöö eri valdkondade tegemistest, aga samuti usulistel teemadel ajaloost tabernaaklini.
Kadrioru kunstimuuseumi kuraator Anu Allikvee kirjutab Vana Testamendi Rutist ja tema kajastamisest kunstis. Tabernaaklist laiemalt ja ka Kaarli koguduse kontekstis kirjutab muusikapedagoog Eerik Jõks, kes on ka pühalaulu loo autor. Uku Masingu nägemust algkristlusest, mis on innustav ja inspireeriv, aga samaaegselt rahutukstegev, selgitab teoloog Jaan Lahe.
Aga lugeda saab ka märterpiiskop Cyprianusest, koguduse abiõpetajast Kaisa Kirikalist ja muust. Ja muidugi kosutab lugejate vaimu koguduse õpetaja Jaak Ausi jutlus.

 

MeieMisjonMeie Misjon (Misjonifailid). Sügis 2014
EELK Misjonikeskuse väljaandes kinnitab Signe Reinaru, kellega on intervjuu teinud Piret Riim, et evangeeliumi saab kuulutada ka tantsuga ja see võib olla mõjusam kui sõnades väljendatu.
Vaadatakse tagasi kirikupäevadele Viimsi vallas, tutvustatakse EELK perekeskust, saame tuttavaks mitme soome misjonäri ja Simunast pärit Martin Meedariga, kes käis misjonitööl Hiinas. Lugeda saab ka vanglakaplanite tööst ja sellest, kuidas eestlased aitavad sambialasi.

 

 

 

koduteelKoduteel. Juuli-august-september 2014.
Eesti Metodisti Kiriku ajakiri
Avaldatud on Taani metodisti kiriku piiskopi Christian Alstedi ettekanne, kus ta kinnitab, et hea kogudus ei sõltu inimeste arvust ja väikesel kogudusel võib suure ees olla oma eelis.
Ülevaate saab suvekonverentsist, teoloogilise seminari juubelist, vaimulikust ärkamisest Keenias ja seal peetud rahvusvahelisest konverentsist ning muust. EMK aastakonverentsi raames tähistati ka Olev ja Urve Pärnametsa pikka teenimisaega metodisti kirikus.
Ajakirja toimetaja on Kärt Jänes-Kapp.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)