Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ilmub Tartu Maarja kiriku postmark

05.01.2022 | | Rubriik: Teated

6. jaanuaril algusega kell 12 esitletakse Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis pidulikult äsja valminud Tartu Maarja kiriku postmarki, ümbrikut ja esimese päeva templit. Margi ja ümbriku ilmumisega tähistatakse 180 aasta möödumist pühakoja pühitsemisest 1842. aastal. 

Omniva, Kirikufondi ja Tartu Maarja Kiriku sihtasutuse koostöös valminud Tartu Maarja kiriku postmargi ja ümbriku on kujundanud kunstnik Riho Luuse. Uue margi trükiarv on 20 000 ning lisaks antakse välja 1000 esimese päeva ümbrikku, millest 800 on varustatud margi ja templiga. Postmark maksab 90 senti ja sobib siseriiklike lihtkirjade saatmiseks. Margi esimese päeva tempel on ilmumispäeval kasutusel Spordimuuseumis ja Toompea postkontoris, lisaks on mark müügil Omniva e-poes.

„Kirikuhoone sai II maailmasõjas kõvasti kahjustada, kuid juba aastaid panustame hoone taastamistöödesse. Hetkel on käimas kirikutorni taaspüstitamise tööd, et taaselustada kiriku ajalooline välisilme ja koht linnaruumis.“ ütleb Silvia Leiaru, Tartu Maarja Kiriku sihtasutuse juhataja.

Kui nisuiva ei lange maasse ega sure, siis see jääb üksi, aga kui see sureb, siis see kannab palju vilja! (Jh 12:24)