Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ikka Narvale mõeldes

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Kurvastavalt tihti loob tuntuse negatiivne kuvand. Nii nagu aastate eest tõi teatud muinsuskaitsereegli eiramine Kivi-Vigala küla paljude teadvusse, on alanud kevadel kõigi mõtted Narvaga Aleksandri kiriku pankrotimenetlusega seoses. Sama kiriku tuhast üles ehitamine ei pälvinud pooltki seda tähelepanu nagu nüüd, kus hoone edasine eksistents jumalakojana on küsimärgi all.
Suheldes oma Narvas elava klassiõega sai keegi mu eakamatest tuttavatest kuulda sügavat muret kiriku saatuse pärast. Olemata ise koguduse liige tunneb narvalanna siirast muret eestluse kantsina tuntud suurkiriku pärast. Ühendanud muremõtted, leidsid naised troosti uudisekünnise ületanud teatest, et riik siiski lubab Aleksandri koguduse võla õiendamisse õla alla panna. Mitte kogu summa ulatuses (nii nagu ajakirjanduses ekslikult oletati pärast seda, kui siseministeerium oli pankrotihaldurile kirja saatnud), aga jagades seda ülesannet EELKga.
Otsekui vastuseks eakate daamide küsimusele, kuidas suhtuda sellisel juhul kirikupea algatatud rahakogumiskampaaniasse, vastab peapiiskop sotsiaalmeedia vahendusel: «Loomulikult tekivad inimestel ja võimalikel annetajatel küsimused, kas on mõtet annetada, kui riik nagunii kiriku välja ostab. Selgituseks kinnitan, et minu üleskutse korjandusega jätkamiseks on endiselt väga aktuaalne.»
Korjandus kestab, kinnitab peapiiskop, sest vajalik summa ei ole veel koos. Ta täpsustab, et on peaminister Taavi Rõivasega suheldes jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele, et Narva Aleksandri kiriku väljaostmisel kannab EELK võimalikust ostusummast 50%. EELK koduleht innustab heldeid annetajaid ja tänab neid, kes oma pisku juba andnud. 9. mai seisuga oli Narva Aleksandri kiriku päästmiseks laekunud 28 344 eurot.
Liina Raudvassar