Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Igaühel tuleb leida õige süda

19.02.2004 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kasvatades kodus kaht poega tean, et eriti meil Eestimaal pole kerge olla lapsevanem ja ma mõistan täielikult, mis tähendab kasvatada lapsest täiskasvanut.
Lapse sünd on üldiselt suur ime. Viibisin ise teise lapse sünni juures ja oli fantastiline hoida seda väikest pampu esimest korda oma käte vahel. Olen kindel, et mitte ainult minul, vaid igal isal täitub silm pisaraga ja uhkus- ning hardusvärinad täidavad teda oma väikest armsat musirulli esimest korda hoides.
Käisin haiglas pambukesega edasi tagasi, kiitsin Jumalat ja mõtlesin, kelleks mu laps saab suureks saades. Mulle oli selge, et kuigi mu armas pambuke oli pisike-pisike, peab ta ise elus toime tulema ja enda eest seisma, sest keegi teine ei saa oma elu tema eest elada.
Mina saan pärandada väikese materiaalse baasi, kuid mitte õiget südant, et elus vastu võtta otsuseid – selleni peab ta ise jõudma.
Halvad vanemad saavad sundida oma lapsi igasugu enesekeskseid ja enda teostamata ambitsioone täitma. Tean lapsi, kes vanemate rõõmuks loevad külalistele luuletusi või esitavad mingi muusikapala ise sellest rõõmu tundmata, kuid see eest särab emme või issi lapse kõrval nagu jõulupuu. Tulevikus vihkavad need lapsed ilmselt kõike seda, mis on seotud muusika või luulega.
Tahan olla hea isa ja mõistan, et saan vaid teda armastusega suunata ja palvetada, paluda Jumala halastust ning kaitset.
Kunagi 2000 aastat tagasi sündis Petlemmas inimlaps, kellele pandi nimeks Jeesus. Kindlasti olid ka tema vanemad uhked soovides talle eluks head. Kindlasti arutlesid nad, kelleks küll laps suurena saab, mis ametit peab, palju lapsi tal on jne. Me ei tea palju Jeesuse lapsepõlvest, kuid võib arvata, et tema vanemad olid head vanemad.
Vaevalt oleks nad osanud ette näha, et selle Petlemma sõimes magava pambukese suurim elutöö on surra häbistavat ristisurma paremas meheeas. See oli saatus, mida Jeesus pidi ise tahtma.
Jeesus teadis oma missiooni ja eesmärki, ning tal jätkus küllalt südame suurust seda täita. Täiskasvanud inimene suudab võtta vastutust. Teda oli kasvatatud täiskasvanuks.
Tänu Jumalalale, et Temast kirjutatu täide läks.
Indrek Kõiv

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)