Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Igas inimsüdames on peidus kullatükk

25.05.2016 | | Rubriik: Kultuurielu

hingekuldMisjonikoor pöördub muusikaga eluvee allika poole oma uuel plaadil «Hingekuld». Ja kutsub seda tegema ka kuulajaid. Muusika ja teksti autor on Maarja Vardja.

Tegu on omanäolise plaadiga, mida kuulates meenuvad tuntud muusikalid, aga ka autori gospelkantaat «Teelised», sest helilooja ja Misjonikoori dirigendi Maarja Vardja «Hingekuld» (fotol) ühendab muusika, teksti ning Uudo Ripsi, Jaanus Kanguri ja Helle Reinaru luule.
Koori seekordsel plaadil kuuleb lugu lihtsast savipotist, mille saab endale turult kaunite astjate tagant üks vaene. Ent leidnud kodus savipotist kullatüki, küsib ta, mida väärtuslikku võiks olla peidus tema sees.
«Kui Püha Vaim puudutab südame sügavust, süttib valguseallikas, siis näeme uut ja saame uueks muudetud,» laulab Misjonikoor plaadil. Muusikahelid ja kaunid sõnad ülistavad Jumalat ja paluvad Loojat, et ta hoiaks meid armastuse kuldsel teel. Issanda õnnistus on hinge ülim varandus ja sätendama lööb siis hingekuld, olgu vaesus kui tahes suur, kuulutavad lauljad.
Mitmekesine muusika viib meid idamaade turgudele, mida kuulaja tajub veel enne, kui teksti lugeja meid savipottide vahele juhatab, ja toob helikeele vahendusel tagasi tänasesse päeva. «Misjonikoori sõnum toob esile Jumala vaate inimesele, näidates iga inimese kordumatut ilu ja asendamatut väärtust,» kirjutatakse plaadi tutvustuseks.
Plaati saab osta Tallinnast EELK Misjonikeskusest, kus see maksab kümme eurot, aga ka näiteks Tartu Pauluse raamatupoest, Logose poest Tallinnast, Haapsalu toomkogudusest, Lääne-Nigula kogudusest, konsistooriumist.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)