Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Igapäevane leib

09.10.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Tänapäeval, mil leiba ostame poest, ununeb sageli ka tänulikkus. Vanasti, mil inimesed sõltusid rohkem omaenda põllusaagist, oli lõikustänupüha olulisem. Ometi ei tohi seda püha ka praegu unustada, sest meil on põhjust olla tänulik palju eest.
Jumal on andnud inimesele nii palju eluks vajalikku. Meil on töö, mis tagab äraelamise. Haigustes saame arstiabi. Vanaduses tuleb appi pension. Inimese eest kantakse ühiskonnas väga mitmeti hoolt. Meil on soe tuba, riided seljas ja söök laual.
Need on asjad, mida inimene oma elus vajab. Sageli on need meie jaoks muutunud nii elementaarseks, et me ei märkagi nende olemasolu, rääkimata veel tänulik olemisest.
Maailmas on palju inimesi, kellel puudub nii korralik eluase kui söök laual. Kuigi me pole oma eluga rahul, kuulume siiski pigem maailma jõukama elanikkonna hulka. Kas oskame olla tänulikud kõige selle hea eest, mis meil elus on? Kõik, mis meil on, tuleb Jumalalt. Tema juhib meie elu, andes nii tervist kui tööd.
Öeldakse, et inimene ei ela mitte üksnes leivast, ometigi on see leib väga oluline ja tähtis. On hea, et ühel päeval aastas paneb kirikuaasta meid mõtlema kõigele sellele, mida saame Jumalalt, ja siis tuleb südamesse tänu ning oleme valmis ka teisi aitama.
Kaido Soom

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)