Igakolmapäevane kingitus

19.12.2007 | | Rubriik: Määratlemata

ImageKingitused kõige laiemas ja üldisemas mõttes aitavad meil muuta maailma paremaks. Eriti selgelt tajume sünnipäevadel, ka Jeesus-lapse sünnipäeval, et kinkides saame ka enda südamesse rõõmu. Pole ju inimest, kes jõuluajal kingist lugu ei peaks: kinkides oma lähedastele või ise kinki oodates. Hiljuti ütles üks vaimulik, et EELK-l on kaks nooblit asja: heal järjel linnakogudused ja oma ajaleht. Uue aasta algul saab mul täis kaheteistkümnes aastaring Eesti Kiriku peatoimetajana. Selle aja jooksul on Eesti Kiriku toimetuses töötanud meie väiksust arvestades õige palju inimesi, aga on neid, kellega koos juba palju aastaid igal tööpäeva hommikul tõuseme Tartu südalinnas kolmandal korrusel asuvasse büroosse.
On olnud hetki, kus oleme nädalalehe kokkupanemisega hakkama saanud vaid kolmekesi, siis minuga koos Salme Uustare ja Rita Puidet. Praegu on lapsepuhkusel Liina Raudvassar. Kahe lapse ilmaletoomiseks ja kasvatamiseks ära olnud Lea Jürgenstein on pärast aastast õppejõutööd Peterburi ülikoolis Tartusse naasnud. Lehe konsultant teoloogiadoktor Urmas Petti jagab end abivalmilt pere, ülikooli, koguduse ja lehe vahel. Neid ja kõiki tänaseidki kolleege tahan eriti tänada ustavuse ja teenimisvalmiduse eest! Me oleme valmis selleks, et igal kolmapäeval rõõmustada oma lugejaid kingitusega.
Igast meie pead läbivast mõttest saame mõjutatud. Igast kirjapandud ja avaldatud mõttest saavad rikkamaks lugejad. Mis oleks Eesti Kirik ilma heade kaasautoriteta?
Jõulude eel valis toimetus sel aastal ilmunud lugude seast uudse teemakäsitlusega silma paistnud artikleid ja tähelepanuväärse sõnakasutusega autoreid. Häid asju, mida ikka ja uuesti üle võiks lugeda ning millest kasu, kogunes palju. Jutlusekirjutajaist tõsteti esile õpetaja Anna-Liisa Vaher, kolumnistidest Marko Tiitus, juhtkirja kirjutajaist kantsler Mati Maanas julge teemakäsitluse eest. Rubriigitoimetajaist toodi välja Heino Nurk, Toomas Paul ja Mati Märtin.
Enim hääli kogusid Tanel Ots artikliga kirikuinimeste loomulikest vajadustest aktuaalse teema humoorika käsitlemise eest, Jaan Lahe teoloogiliste arutluste eest, Peeter Olesk heas sõnakasutuses värskete mõtete toomisel lehte. Lisaks neile nimetati autoritena Fanny de Siversit, Rannar Susi ja krahv George Carlisle’it.
Häid pilte oskavad teha Daisy Lappard, Arho Tuhkru, Pille-Riin Pregel, Tiina Võsu (31.10) ja Jaan Ojasoo (21.02). Aitäh kõigile autoritele hea koostöö eest!
Soovin teile aega, et võiksite nautida jõulusid ja märgata kõige kallima kingituse tulemist.

Sirje Semm
,
peatoimetaja

2 Kommentaari artiklile “Igakolmapäevane kingitus”

  1. Ese Torim ütles:

    Välismaised kommentaarid selle kohta [url=http://europeannews.tk/news.php?id=9]Viite tekst[/url]

  2. vasja ütles:

    minu arust on vist küll kui joon ära 2 liitrit viina ja Masha nuiaga pähe lööb olen põrgus :eek :eek

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)