Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Iga lugeja on oluline

11.11.2020 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Seljataha jäänud nädal on olnud kiire ja emotsiooniderohke: ei jää ju märkamata Ameerika ja Eesti poliitiline elu, mis on kihisema löönud kui herilasepesa. Samal ajal poliitiliste kirgedega kuuleme töötuse ja koroonapositiivsete arvu kasvust. Ees võivad oodata uued viiruse tõkestamiseks kehtestatavad piirangud, nii nagu juba paljudes riikides seda taas on tehtud. Kui võrrelda praegust kroonviiruse teist puhangut, siis tundub, et suureks muutuseks on hirmu vähenemine. Oleme teataval määral haigusega harjunud ja saame aru, et ennetavaid meetmeid pidevalt järgides, oma hirme ja kahtlusi Jumalaga jagades, tema kaitset paludes saab vaatamata ohtudele kasutada võimalusi, et tavapärane elu seisma ei jääks. Nagu kevadel Rootsis.

Kui peaksimegi olema sunnitud taas isolatsioonis elama, siis on ehk hea aeg vaadata üle oma lugemisvara. On Eesti Kiriku tellimise aeg. Kas sooviksid, et kiriku uudised, arvamusartiklid, portreelood ja kõik muu, mis leheveergudele jõuab, võiks nädalas korra ka sinu postkasti teed leida? Eesti Kirikul on umbes 1600 paberlehe püsitellijat kodu- ja välismaal. Toimetuse eelarves on tellimustest, annetajatelt, reklaamidelt, kuulutuste müügilt saadav tulu enam kui kolmandik (umbes 60 000 €). Kolmandikuga toetab EELK oma eelarvest (eelnõus 2021. a 55 000) ja kolmandikuga Eesti Kirikute Nõukogu, jagades riigieelarvelist toetust (2021. aastaks 50 000). Sellega peame hakkama saama.

Iga lugeja on meile oluline ja lehte tehaksegi ainult lugejate pärast. Numbrid näitavad, et suur on lugejate arv ka internetis. Näiteks avatakse keskmiselt 400 korda päevas kodulehte (eestikirik.ee). Septembris oli külastusi 11 237 (võrdluseks eriolukorra ajal aprillis 14 309). Lisaks jagame artikleid Facebookis, kus meid jälgib 2252 inimest ja viimase kolme aasta jooksul on järgijate arv kasvanud 100 inimese võrra aastas. 

Võib öelda, et Eesti Kiriku kogudus kasvab. Et toimetus ei ole soovinud kodulehele maksumüüre seada, siis kodulehelt ja sotsiaalmeediast lugejad teevad seda justkui tasuta. Eks kristlik meedia peabki levima, ent ellujäämise seisukohalt on oluline, et meie veebilugejad märkaksid ka lehe ilmumist toetada. Igaüks saaks anda oma väikese materiaalse ja palvepanuse, et leht püsiks ja annaks oma osa kristliku sõnumi levikusse.

Kätlin Liimets

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)