Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Huvireisist kujunes palverännak

14.09.2007 | | Rubriik: Kirikuelu

Augustikuu viimasel nädalavahetusel toimus Pärnu Eliisabeti koguduse ekskursioon oma praostkonna kirikutesse.

Teatavasti on Pärnumaa pindalalt üks suuremaid maakondi Eestis ja ühe päevaga on võimatu peatusi tehes seda läbi sõita. Tegime kahepäevase huvireisi, kusjuures ööbima sõitsime läbi Pärnu oma kodudest mööda praostkonna kämpingusse Uulu. Kokku külastasime 11 kirikut. Reisiseltskond on südamest tänulik kõigile vastuvõtjatele kirikute juures. Reisipäevadesse mahtusid ka matkad Soontagana maalinna (4 km) ja Nigula rabasse (7 km).

Kuigi reis oli esialgselt kavandatud eelkõige uudishimu rahuldamiseks, kujunes see palverännakuks, võib-olla enamakski. Kohtumised kirikutes tekitasid tervikpildi kodupraostkonnast – koguduste rõõmudest-muredest ja vajadustest.

Palveinimesed said kindlasti juurde palvetööd. Minule andis reis küll teatud sidusus- ja vastutustunde külastatud koguduste suhtes. Andsin Mihkli kirikus ühe kiire lubaduse, kui nägin altaril eelmise sajandi keskpaigast pärit altarilina, teha kingituseks uus lina. Hiljem tuli meelde, et kõnesolev kirik ei kuulugi Pärnu praostkonda, küll aga Pärnumaale. Aga ma olen tänulik selle hetkelise tunde ajel antud lubaduse eest – me oleme üks Issanda kogudus.

Erika Kukk,

koguduse diakooniatöö tegija

2 kommentaari artiklile “Huvireisist kujunes palverännak”

  1. Külaline ütleb:

    lähen ka oma keldrisse ekskursiooni tegema, võibolla isegi on seal midagi koristada ja siis saab ekskursioonist palverännak. Aga Mihkli kirik? Kas see on see Mihkel Kuke kirik või?

  2. kookos ütleb:

    kas see lubadus, kinkida mihkli kirikule uus altarilina, on nüüdseks ka täidetud…..

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)