Esileht » Uudis » Uudised »

Huviorbiidis on loodushoid

10.06.2020 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kirikute Nõukogu teema-aasta tunnuslause on teadupärast „Armastame loodut“. Märtsis toimunud seminaril oli peaettekanne Nigel Weightilt Inglismaalt, kõneldi ka loodu(s)hoiu teemast eri uskude perspektiivist. 16. juunil kogunevad aga Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad Arvo Pärdi keskusesse seminarile „Armastame loodu(s)t“. Kuulatakse ettekandeid ja plaanis on vastu võtta teemakohane seisukoht.

EKNi täitevsekretär Ruudi Leinus ütleb, et loodushoiu teema olulisust kinnitab asjaolu, et lisaks piiskop Philippe Jourdanile, pastor Meego Remmelile ja Euroopa Baptistiföderatsiooni asepeasekretärile Helle Lihtile teevad seminaril ettekande Eesti president Kersti Kaljulaid ja Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere. Kõneldakse loodushoiust ja teadusest, loodust ja teoloogiast, loodushoiust ja Euroopa kirikute koostööst ning muust. 

Seminaril vastu võetud pöördumine avaldatakse EKNi kodulehel, samuti kõlanud ettekanded, kinnitab nõukogu asepresident Meego Remmel. Teema-aasta raames on 19. septembril oodata kontsertjumalateenistust Tallinna toomkirikus, kus kantakse ette Piret Rips-Laulu teos „Loomisest lootuseni“, millele sõnad on kirjutanud Leelo Tungal

Septembris on oodata teistki üritust, see toimub koostöös Eesti Piibliseltsiga ja on mõeldud stardiks uue piiblitõlke väljaandmisele. Teemasid, millega kirikute nõukogus praegu tegeldakse, jagub. Näiteks on sügisel taas tulekul usu ja usueluga seotud küsitlus. Nagu paljudel töökohtadel, on ka kirikute nõukogu töötajad pidanud koosolekuid arvuti vahendusel interneti kaudu, aga igatsetakse juba vahetu suhtlemise järele. 

Rita Puidet 

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)