Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Huvi muusika vastu tõi meistrikursusele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartu Peetri kirikus peetud harmooniumi meistrikursus tõi tuntud orelimängijate sekka Tallinna tehnikaülikooli õppejõu Heino Möldre, keda arvutimaailmas teatakse kui tarkvara spetsialisti.

Koguduse vastremonditud pillile tõi pealinnast meistrikursuse ajaks lisa Jaani koguduse liige dotsent Heino Möldre, kel enda sõnul kodus üheksa harmooniumi. Tartusse tõi ta Rootsis Gefle tehases valminud pilli, mille mängimiseks jagas õpetussõnu meister Aare-Paul Lattik. Kuigi omanik vabandas end harjunud olevat klavessiini mängima, sai ta juhendajalt kiidusõnu ja soovituse panna mängu rohkem dünaamikat.
Heino Möldre, kes esines ka pühakutepäeval toimunud kontserdil, ütleb, et veel on tal kodus kannel, kaks akordioni ja klavessiin, mida on mänginud kümmekond aastat. Tütrest, kes umbes sama kaua pillimängu õppinud, on saanud isale õpetaja. Heino ise on lõpetanud aastate eest Otsa kooli klaveri erialal, kuid elukutseks valinud infotehnoloogia eriala.
Muusikaarmastus on jäänud, vähemalt üle õhtu istub Heino kodus musitseerima. «Bach, Händel, Scarlatti … Mulle istuvad vanemad asjad,» loetleb ta oma lemmikuid. Aga Heino ei piirdu vaid huviga muusika vastu: teda kui tehnikainimest paelub ka instrumentide ehitus.
Ta on viimse tükini lahti võtnud ja korrastanud kodus olevad pillid, ka praegu on üks harmoonium osadeks lahti võetud. Seda enam, et eraisikute käest või teise ringi poodidest ostetud mänguriistad pole ideaalses korras. Ühtekokku on ta üle vaadanud paarkümmend mänguriista.
Harmooniumid on tema koju jõudnud hiljuti suhteliselt lühikese aja jooksul. «Muusika pakub mulle suurepärase hobina tasakaalu ja vaheldust,» ütleb Heino. Lisaks mõjutab muusika pereelu, sest see on kõigi ühine hobi ja liidab vanemad lastega hästi toimivaks ning ühtseks koosluseks.
Rita Puidet