Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Huvi ja tegevust terveks päevaks

11.09.2013 | | Rubriik: Uudised

Heategevusüritus Mustamäe kiriku ehituseks läks hästi korda, pakkudes vaimu- ja ihutoitu.

Päikseline ja soe ussimaarjapäev pakkus mustamäelastele võimaluse minna tutvuma noore kogudusega ja paigaga, kuhu tulevikus kerkib uus kirik, mõeldud just linnaosa elanikele. Ja korraldajad ei pidanud pettuma, sest inimesi jätkus keskpäevast, kui laat käima läks, kuni õhtuni välja, kui peapiiskop Andres Põder rahvast ja tulevase kiriku paika õnnistas.
Seal toimus jumalateenistus, kus liturg oli koguduse õpetaja Tiina Klement ja jutlustas Tallinna praost Jaan Tammsalu, kaasa teenisid Pia Ruotsala ja Avo Üprus. Jutlusetekst oli kui valitult päevale kohane: «Ärge siis hakake muretsema homse pärast, sest küll homne päev muretseb ise enda eest! Igale päevale piisab oma vaevast.» (Mt 6:25–34)
Sel kaunil päeval oli tõesti liiast mõelda, mida süüa-juua või mida selga panna, kuigi kõike seda sai endale laadalt osta.
Muusikalise tervituse tõi siinsele kogukonnale Arsise kellade ansambel ja praostkonna ühiskoor, kes moodustas rahva ümber rajatava kiriku kujutise. Just nii oli mõelnud kiriku ehitusega seotud toimkond, kus erinevate toetusürituste muusikalise poole eest vastutab Crescendo juht Lehari Kaustel.
Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda kinkis praostile liivakella, aga linnapea Edgar Savisaarele, peapiiskopile ja kogudusele kella, märkimaks aega, et nelja aasta pärast võiksid mustamäelased koguneda jõuluimet tähistama oma kirikusse.

Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)