Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hüvastijätt president Lennart Meriga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Esimest korda riigi ajaloos on tegu riiklike matustega.
Reedel, 24. märtsil tuuakse kirst presidendi põrmuga Kaarli kirikusse, enne seda tehakse peatus Viimsi kiriku juures ja presidendi varasemas kodus Nõmmel.
Laupäeval, 25. märtsil kell 9–21 on Kaarli kirik avatud rahvale hüvastijätuks president Meriga. Lahkunu perekonna soovil palutakse lilli mitte tuua. Kirst kirikus ei ole avatud. Soovitav on kirikusse tulla jalgsi, kuna kiriku juures parkimisvõimalust pole. Vabaduse väljakul on tasuline parkla.
Pühapäeval, 26. märtsil kl 12 algab 1200kohalises Kaarli kirikus leinatalitus, kuhu saab vaid kutsetega. Einar Soone sõnul peetakse oikumeeniline leinatalitus luterliku kiriku korra kohaselt. Kõne peab peapiiskop Andres Põder, kaasa teenivad peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, piiskop Einar Soone ja Viimsi koguduse diakon Erkki Juhandi; palveid loevad õigeusu kiriku metropoliidid Stefanus ja Kornelius ning katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan. Järelhüüde oma kaasteelisele ütleb kirjanik Jaan Kross.
Nii jumalateenistuse otseülekannet kui ka matuserongkäiku saab jälgida Vabaduse väljakule paigaldatud hiidekraanilt ja Eesti Televisioonist ning kuulata Eesti Raadio vahendusel. Edasi liigub leinarongkäik Kadriorgu.
Teel Metsakalmistule teeb leinarongkäik peatuse Pirita teel mere ääres, sealt saadab sarka edasi vaid perekond. Ligipääs presidendi hauaplatsile Metsakalmistul on piiratud. Matusetalituse pere ja lähedaste ringis toimetavad praeguse kava kohaselt piiskop Soone ja diakon Juhandi. Viimast austust avaldab lahkunule kaitsevägi aupaukudega.
Valitsuse otsusega on 26. märts leinapäev, presidendiga hüvastijätuks heisatakse Eesti lipp leinalipuna.
EK