Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Hoolekanne on kiriku üks tähtsamaid töid

04.01.2012 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga, Esileht, Kirikuelu

Reet Linna on Oleviste jõulupuul alati oodatud esineja.Tiiu Pikkur

Lõppenud aasta eelviimasel päeval, 30. detsembril olid Tallinna Oleviste kirikusse kontsertjumalateenistusele ja jõululõunale juba kümnendat korda oodatud kodutud ja alla toimetulekutoetust elavad inimesed.

Kui uksed avati, siis täitus avar kirikuruum kiiresti, viimased pidid leppima seisukohtadega. Jumalasõna jagas Oleviste koguduse pastor Ülo Niinemägi. Laulu ja pillimänguga rõõmustasid kohaletulnuid Reet Linna koos Aare Jaamaga, Marek Sadam, Raimondo ja Tõnu Laikre, Ando Kiviberg, Astrid Nõlvak ja Eike Vellend, ansambel Robirohi, Erich Krieger, Mustamäe segakoor ning Oleviste koguduse koor Effataa.
Eesti Post pakkus osalejatele tasuta aastalõpukaardi saatmist. Rikkaliku söögilaua aitasid katta paljud firmad ja üksikisikud. Ka presidendiproua Evelin Ilves saatis puuviljakorvi. Ehkki sööjaid oli väga palju, said kõik kõhu täis.
Saatejuht ja laulja Reet Linna, kes on olnud Oleviste jõulupuu patroon algusest peale, võttis selle pakkumise omal ajal kõhklemata vastu. «Kui Oleviste hoolekande liige Riina Vändre mulle selle ettepaneku tegi, ei mõelnud ma pikalt. Patrooni ülesanne ei ole väga siduv: olen täna siin, kaks korda aastas aitan kodutute sauna korraldada. Oleviste kiriku inimesed teevad põhilise töö.»
Kas kümne aastaga on ka muutusi toimunud? «Inimesi on kõvasti juurde tulnud ja just neid, kes ei ole kodutud, kuid kellel on lihtsalt praegu kitsas käes,» sõnab Reet. «Muide, täna on siin oluliselt rohkem rahvast kui möödunud aastal. Ja paljud on tulnud sellepärast, et siin ükskord ennast inimesena tunda. Saab kontserti kuulata, korraliku kõhutäie süüa, kõik saavad kingituse ja riideid jagatakse. Palju on tulnud lastega peresid, lapsed saavad veel oma kingitused. 
Muutused on ka selles, et mõned, küll väga vähesed, on saanud tööd ja n-ö jalad alla. Mina olen siinkäijad jaganud kolme rühma: üks osa on need, kes saavad hakkama ja rabelevad välja, teised on tagasilööke läbi elanud, ka vangis olnud, kuid tahavad nüüd uuesti alustada, kuigi see on väga raske. Ja lõpuks on ka need, kellele on kodutuks olemine elustiil ja nemad ei taha enam mingit muutust.»
Reet on veendunud, et heategevus ei peaks ainult jõuludega seotud olema. «Teiste inimeste peale mõtlemine võiks olla ikka aastaringne. Näiteks siia Oleviste kirikusse, aga ka mujale, saab ju alati tuua taaskasutuseks riideid. Kui inimene tuleb aga tänaval minu käest raha küsima, siis ma ei ole sellega alati nõus, pigem ütleksin, et kui sul on kõht tühi, siis lähme sööme.»
«Prillitoosi» saatejuhina algatas Reet suurperedele sokkide-kinnaste-mütside kogumise kampaania. «Eesti inimene on tegelikult väga heatahtlik abistaja, ta vajab võib-olla ainult natuke suunamist ja taganttõukamist. Meile saadeti üle tuhande kudumi, mille üle Eesti laiali jagasime. See oli imeline, paljudel olid veel salmidki juurde lisatud. Eesti inimene on südames hea inimene ja tahab aidata küll,» on Reet veendunud.
Tiiu Pikkur

Abi annavad:
MTÜ Oleviste Hoolekanne
Sõbra Käsi
EELK Peeteli kogudus
SA Dharma
Päästearmee
Eesti Toidupank
ja paljud teised.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)