Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Hooaja tippsündmus tulekul

13.04.2010 | | Rubriik: Teated

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester esitavad Georg Friedrich Händeli oratooriumi «Saul» 23. aprillil kell 19 Vanemuise kontserdimajas ja 24. aprillil kell 19 Estonia kontserdisaalis.
«Saul» on erandlik teos Händeli oratooriumide seas. Oma süžeearengu, tegevusliinide, selgete tegevuspaikade ning kindla tausta ja saatusega tegelaskujude poolest võiks seda pidada ka ooperiks. Teose aluseks on tekstid Vana Testamendi Saamueli raamatust, peategelasteks Iisraeli rahva kaks kuningat: Saul ja Taavet ning peamisteks teemadeks võimuvõitlus ja kadedus.
Dirigent Daniel Reussi Händeli-interpretatsiooni on kiidetud kõikjal Euroopas. «Sauli» ettekannetes on EFK ja ERSO-ga liitunud Händeli-lauljate absoluutne paremik Inglismaalt ja sopran Kädy Plaas. Solistid on Joanne Lunn – Merab (sopran); Robin Blaze – David (kontratenor); Nathan Vale – Jonathan (tenor) ja David Wilson-Johnson – Saul (bass). 

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)