Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Homme, 2. veebruaril on Tartu rahu aastapäev

01.02.2012 | | Rubriik: Uudised

Nõmme Rahu kirik on Nõukogude Venemaa ja Eesti Vabariigi vahel 2. veebruaril 1920 sõlmitud Tartu rahulepingu mälestuskirik. Arhiiv  Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel sõlmitud rahulepingu, meie riigi sünnitunnistuseks nimetatud Tartu rahu 92. aastapäeva tähistatakse üle Eesti.

Tartu linnamuuseumis kõneleb kl 14 sõjaajaloolane Urmas Salo teemal «Eesti kaitsevägi 1919–1939: Vabadussõjast baaside lepinguni». Viljandis kogunetakse kl 9 kindral Laidoneri ratsamonumendi jalamile, kus süüdatakse küünlad ning kõlavad sõnavõtud. Pärnu raekojas esineb aastapäevale pühendatud kont­serdil kl 18 Lüdigi-nimeline meeskoor. Pealinlased, riigi eliit ja avalikkus on palutud pidulikule aastapäevakontserdile Estonia teatrisse kl 19–21.
92 aasta tagust sündmust, mille tulemusel sai Eesti pind üle sajandite vallutajatest vabaks ja millega kuulutati lõppenuks Eestile võidu toonud Vabadussõda, meenutatakse ka mitme kirikliku ettevõtmisega. Haapsalus toimub küünlakuu teise päeva hommikul kell 10 jumalateenistus Jaani kirikus ja kell 14 on mälestushetk vabadussamba juures. 4. veebruaril korraldavad Püha Johannese kogudus ja Haapsalu Meestelaulu Selts kl 16 Jaani kirikus koosviibimise, kus tähtpäevakõne peab praost Tiit Salumäe.
Nõmme Rahu kirikus, mis ainsa Eesti pühakojana on pühendatud Tartu rahulepingu aastapäeva mälestusele, toimub pidulik koosviibimine õhtul kl 18. Aastatega on oodatud traditsiooniks saanud, et küünlapäeval tulevad Nõmme linnaosa koolide ja organisatsioonide esindajad kirikusse koos oma lipuga. Üritust austab tänavu oma kohaloleku ja sõnavõtuga välisminister Urmas Paet, veel peab pidukõne linnaosa vanem Erki Korp.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)