Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Hõimutunded sõprussuheteks

13.01.2016 | | Rubriik: Uudised

Jaak Aus, Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja:
Nädalalõpp viis mind koos koguduse väikese delegatsiooniga Soome. Peale minu olid grupis meie koguduse diakon Saima Sellak-Martinson, juhatuse esimees Vootele Hansen ja kirikumees Jaanus Ruiso. Visiidi eesmärgiks oli kirjutada alla kahe koguduse, Tammela ja Tallinna Toompea Kaarli vaheline sõprusleping. Initsiatiiv tuli Soome koguduse poolt. Kuna meil on aastatepikkused sõprussuhted Tammela naaberkoguduse, Forssa linna kogudusega, siis oleme tegelikult ka Tammelaga varem suhelnud. Nüüd oli hea võimalus muuta varasemad suhted n-ö ametlikuks, et edaspidi korraldada kolme koguduse ühiseid ettevõtmisi.
Tegemist on Helsingist 120 kilomeetri kaugusele jääva umbes 5400-liikmelise kogudusega, mille rikkuseks on kaunis keskajast pärit pühakoda, mis just neil päevil tähistab oma vanema osa valmimise 600. aastapäeva. Pühapäevasel jumalateenistusel teenis orelil kaasa organist Evi Kant, eestlanna, kes pärast Viljandi kultuuriakadeemia lõpetamist jätkas õpinguid Helsingis Sibeliuse akadeemias ja on nüüd Tammela koguduse koosseisuline kantor. Koguduses on esindatud kõik töövaldkonnad alates lastetööst ja lõpetades eakatega tegelemisega.
Allkirjastatud sõprusleping on üldsõnaline, selles ei ole märgitud üksikasju, milles koostöö võiks või peaks seisma. Soomlased on öelnud, et nad soovivad meie koguduse põhjal tutvuda n-ö oma tulevikuga. Et nad vaatavad meid kui peeglit, mis näitab, mis seisab ees. Teatavasti on Soome luterlik kirik viimastel aastatel tunda saanud kogu ühiskonda pitsitavat majandussurutist. Samuti on Tammela vald kimpus Eesti maapiirkondadelegi tuttava inimeste maalt linna ümberasumise teemaga, mille tagajärjel koguduseliikmed kogudusest lahkuvad, jättes tasumata liikmeannetuse. Soomlased kinnitavad, et saavad meilt ideid, kuidas analüüsida oma toimetulekut ning kavandada edasisi samme jätkusuutlikkuse tagamiseks.

Teemad:

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)