Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Hõimurahvaste palvepäeva läkitus

15.10.2013 | , and | Rubriik: Online artiklid

Untitled-3Pühapäeval, 20. oktoobril palvetatakse Eestimaa kirikute jumalateenistustel meie sugulasrahvaste pärast. Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud, Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Piibliselts tähistavad hõimurahvaste palvepäeva.

Me oleme tänulikud, et Jumal on hoidnud meie rahvast ja oma kogudust Eestimaal. Toogem palvepäeval Jumalale tänu ka meie hõimurahvaste eest, keda Ta on ajaloo keerdkäikudest läbi kandnud. Meie lastel ja lastelastelgi on võimalik lugeda eestikeelset Piiblit, kuid vaid vähestel soomeugrilastel on õnn omada emakeelset Jumala Sõna. Tänu paljude kaasabile ja toetusele on küll juba saadud emakeelseid piibliosi, aga need rahvad on jätkuvalt meie eestpalvetes. Samuti on meil põhjust olla tänulikud nende eest, kes sugulasrahvaste keskel kuulutavad Head Sõnumit. Mõelgem ka sealsetele kogudustele, samuti töötegijaile, kes oma rahvast teenivad.

Meie Issand ja Õnnistegija Jeesus Kristus ütleb: „Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!“ (Mt 9:38) Olgem siis ustavad palvetöös hõimurahvaste eest!

Kutsume kõiki üles osalema hõimurahvaste palvepäeval ja pühendama meie sugulasrahvastele aega ka palvepäevade vahelisel perioodil. Kinnitagu Issand praeguseid töötegijaid ja läkitagu välja uusi!

Peapiiskop Andres Põder,Eesti Kirikute Nõukogu
Mihkel Kukk, Eesti Evangeelne Allianss
Tiit Salumäe, Eesti Piibliselts

Oktoobrikuus, Issanda aastal 2013

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)