Esileht » Online » Online artiklid »

Hõbedased leerilapsed Laurentiuse kirikus

10.11.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 19. novembril on Kuressaare Laurentiuse kirikus eriline päev nende jaoks, kes 25 aastat tagasi, 1992. aastal võtsid vastu leeriõnnistuse.

1992. aastal oli Kuressaare Laurentiuse kirikus kolm leerigruppi. Mais leeritasime 200, augustis 31 ja novembris oli leeriõnnistusel 53 inimest. Lisaks veel mitmeid eraleere. Kokku leeritati sel aastal 302 inimest. 1992 oli nii Kuressaare kui ka paljudes teistes Eesti kirikutes viimane suurte leeride aasta.

Kui kuni 1995. aastani leeritati Kuressaares viiekümne aastaga ligi 2400 inimest, siis aastatel 1988–1992 leeritati viie aastaga nendest ligi pooled.

Eesti oli neil aastatel suurte muutuste tuultes ja tormides. Paljud otsisid kirikust kindlust, tasakaalu, rahu. Viimased viis aastat olid ristimiste ja leeritamiste laineharjad olnud hämmastavalt kõrgel. Siis aga torm rauges, meri rahunes ja ka Kuressaare kirikuelus tuli stabiilse elu aeg. Samas on need enam kui tuhat inimest, kes selle viie aasta jooksul Kuressaare kirikus ristiti ja leeritati, tänagi kusagil olemas ja usun, et see, millele leeritundides, ristimises ja leeriõnnistuses kord alus pandi, kannab paljusid ka praegu ja annab oma häid vilju ka tänases Kuressaare linnas.

Edasi loe Meie Maast.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)