Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Hõbedase häälega elu mõttest

04.11.2015 | | Rubriik: Kultuurielu

elu_m6teMetodisti kiriku liikmete ja vaimulike koostöös valmis aasta eest CD-plaat «Elu mõte» (fotol), kus laulavad vennad Karl Saamuel ja Matri Joosua Hollman.

Plaadi tutvustuses pöördutakse kuulaja poole: «Oled sa rõõmsameelne elunautleja, kes märkab vikerkaarevärve ning kelle iga päev on tulvil rõõmsaid üllatusi? Oled sa hetkel inimestes pettunud, haige ning rännakust väsinud? See plaat on loodud teile kõigile, et seisataksite hetkeks ning vaataksite endasse, leiaksite üles kõik armsad mälestused minevikust ning saaksite tagasi lootuse helgesse tulevikku. See plaat on kastetud palvetesse, et ta võiks teie ellu tuua tervise, rõõmu ning armastuse ja taastada sideme igavese armastuse allika – Jumalaga.»
Plaadi produtsent ja laulude esitajate ema Egle Hollman ütleb, et plaadi esimene viiesajane tiraaž müüdi läbi poelettidele jõudmata. Praegu on suuremates raamatupoodides saadaval teine väljalase. Plaadil laulavad hinge kosutavalt hõbehäälsed vennad, kellel salvestamise hetkel oli vanust 9 ja 12 aastat. Nad on Tallinna Metodisti koguduse liikmed ja pühapäevakoolis käinud väikesest peale. Mõlemad õpivad muusikat ja on laulnud Lasteekraani Muusikastuudios viiendast eluaastast.
Sügavust lisavad plaadile vaimulike Taavi Hollmani, Joel Aulise ja Ele Paju mõtisklused. Muusikaline kvaliteet on tagatud koostöös Anu Aimla ja Priit Pajusaarega. Enim esitatavatest lauludest on kirjutanud helilooja Piret Rips-Laul. Sõnade autorite seas leiame ka Arved Pauli.
Plaat sobib kuulajatele alates puberteedieast. Enda kogemusele toetuses võin kinnitada, et puudutab ka täiskasvanut.
Kätlin Liimets

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)