Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Hinnatud vaimulik sai õpetaja õigused

05.04.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Enno Tanilas on teeninud Karula kogudust 25 aastat. Tiit Kuusemaa

Karula vaimulik Enno Tanilas (51) on üks viiest teenekast diakonist, kes 11. veebruaril õpetajaametisse ordineeriti.

Tema introduktsioon toimus 17. märtsil Valga sinodi jumalateenistuse raames. Sellest võtsid osa piiskop Joel Luhamets ning rohkesti ametivendi ja kohalikku rahvast.
Enno Tanilas läkitati 1992. aastal peagi pärast diakoniks pühitsemist Lüllemäele 20 aasta eest likvideeritud Karula kogudust taastama. 1997. aastal pühitseti II maailmasõja ajast varemetesse jäänud vana Karula kiriku kõrval uus pühakoda, mis rajati Tanilase juhtimisel endisesse kirikumõisa aita.
Oma pikaajalise teenimistööga on ta pälvinud rahva lugupidamise nii kohapeal kui kaugemalgi. Sellest annab tunnistust Valgamaa teenetemärgi pälvimine 2014. aastal.
Pingelise kogudusetöö tõttu lükkus aga edasi õpetajaordinatsiooniks valmistumine. Tanilas on nüüd väga rahul, et lõpuks on see teoks saanud. „On suur kergendustunne mulle ning kogudusele kindlasti ka kindlam, kui on oma ,,päris“ õpetaja ja õpetajal oma teenitav kogudus,“ kinnitab ta.
Tanilas avaldas ka heameelt, et tänu sinodile said tema introduktsioonist osa võtta paljud armsaks saanud inimesed teistest Valga praost­konna kogudustest. Samuti tegid päeva tema jaoks eriliseks kaugemalt kohale tulnud sõbrad, eriti Võru praost Üllar Salumets ja õpetaja And­res Tšumakov, kes olid teda läbi aastate innustanud ja julgustanud õpetajaameti taotlemisest mitte loobuma. Hinge läksid piiskop Joel Luhametsa elav jutlus ja introduktsiooniteenistuse muusikalised ettekanded. Eelkõige on teenekas vaimulik aga tänulik Jumalale.
Rain Soosaar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)