Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Hingestatud islandi muusika Kaarli kirikus

13.11.2013 | | Rubriik: Teated

islandi27. novembril algusega 19 annab Kaarli kirikus kontserdi nüüdisaja üks hinnatuimaid interpreete ja heliloojaid Ólafur Arnalds Islandilt.
Ólafur Arnalds on neoklassikat viljelev instrumentalist, produtsent ja interpreet. Tema unikaalne helikeel seob endas klassikalise klaveri ja keelpillid popmuusikaga rikastades seda elektrooniliste sugemetega. Tema missioon on selge ja ilus – muusika läbi avada inimeste meeled, soov tuua klassikalise muusika sügavus ka nende kuulajateni, kel vastav kogemus või kokkupuude siiani puuduvad.
Tema kergelt kuulatav ja tunnetuslik, samas sügav ning jõuline muusika on leidnud tee miljonite poolehoidjate südamesse, tema kontserdid on välja müüdud ning tuurigraafik täis ulatudes Euroopast Ameerikasse ja Aasiast Austraaliasse.
Kontserdi teevad eriliseks intiimsed ja hingega valitud esinemispaigad, muusiku vahetu ja soe suhtlus publikuga, efektne heli, valgus ja videoteostus. Tema eriline lähenemine muusikale teevad selle kuulamise nauditavaks ja kontserdielamuse unustamatuks.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)