Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hingekosutavaid kontserte vanalinna päevade ajal

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Kui festivali ajal käib tänavatel pidu ja pillerkaar, siis lisaks kärtsule ja mürtsule saab Tallinna kirikutes hingekosutuseks kuulata kiriku- ja vanamuusika kontserte.
Toomkirikus on 1. juunil kl 18 kontsert „Jõuaksin ma suul tänada“. Esineb Püha Miikaeli poistekoor Andres Mustoneni juhatamisel.
Vanalinna päevade kõrvaringi (Tõnu Kaljuste uudissõna) laiendab Püha Miikaeli Poistekoor (PMP), kes tähistab sel aastal 30. sünnipäeva. Kontserdi esimeses osas esitatakse läbilõige juubelihooaja kavadest, lauldakse gregoriaani muusikat, eesti rahvakoraale, regilaule, jemeniitide laule, kaasaegseid psalme. Paljusid palasid saadab kooripoistest koosnev instrumentaalgrupp (fiidel, viiul, mandoliinid, plokkflöödid). Teises pooles kõlab Mozarti Missa Brevis (G-duur), mida dirigeerib Andres Mustonen.
Niguliste kirikus annab 1. juunil kell 19 vanamuusikakontserdi „Tallinna pühakud“ ansambel Rondellus. Rondelluse muusikud esitavad laule 18. sajandi pühakutele ja nende vahele saab kuulda muuseumi kuraatori Kerttu Palginõmme selgitavaid kommentaare.
Rootsi-Mihkli kirikus on 2. juunil kell 14 kontsert „Laulud meretähe all“. Ansambel Heinavanker helilooja Margo Kõlari juhendamisel süveneb varajase kirikumuusika rikkalikku pärandisse. Kavas on Tallinna asutamise aja muusika Euroopast ja Eestist. Kuulda saab nii keskaja varajast mitmehäälsust kui ka maarahva regilaule.
Oleviste kirikus annab 1. juunil kell 21 Kiili vanamuusikaansambel kontserdi „Samm sajandite taha“. Ansambel kutsub kõiki hilisõhtusele ajarännakule enam kui seitsme sajandi tagustele palverändurite radadele, kuninglikesse õukondadesse ja armunute unelmaisse. Kiriku võlvide all elustuvad meloodiad 13.–16. sajandi Euroopa muusikast.