Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hingekosutavad hetked jumalakojas

04.10.2023 | | Rubriik: Kirikuelu

Rapla koguduse nõukogu ja juhatuse kauaaegne liige Aili Kuldkepp pälvis panuse eest koguduseellu EELK aukirja.

Aili Kuldkepp pälvis EELK aukirja. Arvo Kuldkepp

Kes suviti teeliste kiriku lahtioleku aegadel Rapla kirikut külastanud, on ehk kohanud seal rõõmsameelset naist, kes niplispitsi koob. Tegu on Raplas sündinud ja peaaegu kogu elu Raplas elanud pika staažiga pedagoogiga.

Aili noorpõlve jäävad kooliaastad Tartus Miina Härma nimelises 2. keskkoolis, kus ta omandas hea inglise keele oskuse. Ülikooli kaugõppeosakonnas oli ta otsustanud aga õppida vene keelt. Pärast ülikooli lõpetamist õpetas ta aastakümneid Rapla keskkoolis vene keelt, millele hiljem lisandus ka inglise keel. Lisaks on ta olnud kooli raamatukoguhoidja.

Kiriku juurde jõudis Aili 1980ndate tormi ja tungi ajel. Esimeseks kodukoguduseks sai Hageri, kus õpetaja Paul Saar Aili ristis, nad koos klassivennast abikaasa Arvoga konfirmeeris ja laulatas. Abielus on Aili ja Arvo nüüdseks olnud enam kui pool sajandit.

On kujuteldamatu, kui keeruline oli 30 aastat tagasi igal pühapäeval bussiga Raplast Hagerisse ja tagasi saada. Bussiühenduse aina kehvemaks muutumine saigi Kuldkeppidele põhjuseks kogudust vahetada. Aili ei jäta naljalt pühapäeviti kirikusse tulemata. Eriti nauditav on, kui tema jumalateenistustel lektsioone loeb. Ka on ta ustav piiblitundides osaleja. Abikaasa Arvo on hinnatud fotograafina piltidele jäädvustanud koguduseelu tähtsündmusi.

Ailile aukirja taotlenud Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk tõdeb, et Aili puhul on tegemist suurepärase näitega elukestvast õppest. Õppinud  töö kõrvalt Tallinna pedagoogilises instituudis, kirjutas Aili diplomitöö vennastekoguduse ajaloost; usuteaduse instituudist sai Aili usuõpetaja kutse.

Rita Puidet

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)