Esileht » Uudis » Uudised »

Hingehoiust erinevates kontekstides

05.02.2014 | | Rubriik: Uudised

Sellise pealkirjaga diakooniakonverents toimub reedel, 7. veebruaril usuteaduse instituudis (UI).
Sihtrühm, kellele konverents mõeldud, on lai. Oodatud on koguduste vaimulikud, kaplanid, hingehoidjad, koguduste töötegijad ja üliõpilased, samuti meditsiinitöötajad, kes puutuvad oma töös kokku hingehoiuga.
Eile lõppenud registreerimine annab alust prognoosida üritusele rohkelt huvilisi. UI täiendõppe osakonna juhataja Kerstin Kase sõnul on korraldajatele parajaks väljakutseks, kuidas mahutada üle saja huvilise UI ruumides nii, et konverentsi kvaliteet ei kannataks.
«Meie konverentsis põimuvad kaks traditsiooni: 1993. aastal endise EELK haiglahingehoiukeskuse algatatud ja Tartu teoloogia akadeemia jätkatud haiglahingehoiu konverentsid UI poolt 2004. aastal algatatud diakooniakonverentsidega,» selgitab Kerstin Kask.
Konverentsi kava (vt ui.eelk.ee) lubab põnevaid teemakäsitlusi asjatundjatelt. Leuveni ülikooli superviisor ja teadur, Euroopa haiglakaplanite võrgustiku juhataja Anne Vandenhoeck tutvustab hingehoiu teoloogilisi aluseid. Vaimulik ja psühhoterapeut, Soome Luterliku Kiriku haiglahingehoiukeskuse emeriitpeasekretär Kirsti Aalto räägib hingehoiutööst haiglas, Eesti esinejad hingehoiutööst koguduses, vanglas ja kaitseväes.
Liina Raudvassar

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)