Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Hingehoiukeskus avas uksed

22.06.2021 | | Rubriik: Esileht
Siimon Haamer jagas avakõnes, et hingehoiukeskuse avamisega moodustub Pastoraadis ainulaadne terviklik keskkond abivajajatele hingehoidliku toe pakkumiseks.Kätlin Liimets.

Hingehoiukeskus avas 17. juuni keskpäeval Tartu Pastoraadis ametlikult oma uksed, et pakkuda abivajajatele hingeabi. Keskuse õnnistas Eenok Haamer.

Keskuse õnnistanud Tartu teoloogia akadeemia asutaja ja kunagine juht õpetaja Eenok Haamer palus hingehoidjate tööle jätkuvat õnnistust ja julgustas neid: „Võtke oma ülesannet väga tõsiselt, sest see on üks abivahend Eesti rahva aitamiseks. Jumal on meie ligi! Tema sees me elame, liigume ja oleme. Ärgu keegi iialgi mõelgu, et teeb väikest ja tähtsusetut tööd! Kui te ka ainult ühte inimest olete aidanud, siis see on tohutu armastus.“

Hingehoiukeskuse avamisel ütles usuteaduse instituudi Tartu teoloogia akadeemia ja Pastoraadi juhataja Siimon Haamer, et 2020. aasta suvel Tartu Pastoraadis tööd alustanud, aga olude tõttu ametlikult avamata jäänud hingehoiukeskuse töösuunad on järgmised: anda erinevate elumuredega inimestele hingeabi, koordineerida üleriigilist hingehoidjate võrgustikku ja pakkuda töötavatele hingehoidjatele supervisiooni ning erialaseid koolitusi. Üle-eestiline hingehoidjate võrgustik on tekkinud tänu Tartu teoloogia akadeemia ja usuteaduse instituudi ligi 30aastase järjepideva koolitustöö tulemusena.

Keskuses pakuvad abi hingehoidjad Raili Hollo, Maie Ilumets, Olavi Ilumets, Veelika Jõgi, Urmas Nagel, Aire Parts, Kaili Särg, Nelli Vassila ja Tuuli Võsa. Kõik nad on erialase kõrgharidusega ja omavad mitmekülgset töökogemust (lähem info hingehoid.ee). 

Lisaks vastuvõtule Tartus võib hingehoiukeskuse poole pöörduda ka muudest Eesti piirkondadest ja abivajajale leitakse võrgustikust lähim hingehoidja. Tänu sellele on võimalik saada abi ka kohtades, mis jäävad suurematest keskustest kaugemale. Hingehoidlikuks vestluseks saab aja kokku leppida, saates e-kirja aadressil hingehoid@hingehoid.ee või helistades telefonil 745 7054. Hingehoidja vastuvõtu 50 minutit maksab 47 €. Piiratud mahus saab pakkuda ka tasuta aegu praktikandi vastuvõtule.

Hingehoiukeskuse avamisega moodustub Pastoraadis Eesti kontekstis ainulaadne terviklik keskkond abivajajatele hingehoidliku toe pakkumiseks. Sealt juhitakse aasta eest alustanud ööpäevaringset üleriigilist hingehoiutelefoni 116 123 tööd ning katseprojekti koduhooldusel olevatele inimestele hingehoidliku toe pakkumiseks. Mõlemat projekti rahastab sotsiaalministeerium ning teostab MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia.

Kätlin Liimets

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)