Esileht » Online » Online artiklid »

Hingehoidja ja pereterapeut Naatan Haamer: meist keegi ei peaks ohver olema

09.05.2017 | | Rubriik: Online artiklid

«Mees, kes naisel rusikaga silma siniseks lööb, paistab muidugi silma, kuid kui naine taob meest padjaga pähe, siis jälge ei jää. Aga kui laps seda pealt vaatab, tema näeb ühesugust vägivalda ja tunneb hirmu,» ütles SA TÜK hingehoidja ja pereterapeut Naatan Haamer täna emadepäevakonverentsil oma ettekandes «Perevägivalla mitu nägu». Naatan Haameri sõnul näeme me iga päev ka väärtuspõhist vägivalda nii kodus kui ühiskondlikus plaanis.

«Kaugel sellest, et ma ütlen, et see [naistevastane vägivald] ei ole probleem, loomulikult on, aga me peame hakkama vägivalda käsitlema laiemalt,» ütles Haamer.

Mis aitab vägivalda lahendada? Haamer usub, et see algab lugupidamisest ja aususest. Samuti tasub aru saada, et perevägivald on süsteem. Kas sa oled tähele pannud, millist kõnepruuki sa kasutad, vaadates korvpalli või uudiseid? Haamer paneb südamele oma kõnepruuki ja sõnu alati jälgida, eriti kui läheduses on lapsed. «Meie lapsed korjavad selle üles, nad saavad sealt teada, kuidas kellessegi suhtuda,» ütles Haamer. Ta lisas, et meil on üleüldine autoriteedi kriis. «Minu kooli ajal õpetajale öelda, et ta on rumal, oli suhteliselt võimatu. Tänapäeval võib seda teha! Kas te mõtlete, et lapsed mõtlevad selle välja? Ei!»

Edasi loe Postimehest.

Vt konverentsi siit.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au!
(Js 6:3)