Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Hingedepäeva kontsert kammerkoorilt Collegium Musicale

25.10.2016 | | Rubriik: Teated

30. oktoobril kl 18 Niguliste muuseumis Tallinnas ja 2. novembril kl 18 Jõhvi Mihkli kirikus.
Kammerkoor Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärava ja Miina Pärna juhatusel kannavad ette kaks Tõnu Kõrvitsa teost: «Stabat Materi» (Eesti esiettekanne) ja «Linnuteelaeva» (maailmaesiettekanne). Kuulda saab ka Grigorjeva, Rahmaninovi jt heliteoseid.
«Kerge on laev, mis kannab läbi unelaguunide su mõtet ja meeleheidet, mis maailma ära ei mahu. Linnutee. Laev. Vahel kõrgete alasti kaljude ja läbi murdlainete vahu. Ümber neemede. Läbi lummuslike laguunide ja õitsva korallirahu. Kerge on laev, mis kihutab su veres iha ja kujutlust.»
Need on Doris Kareva sõnad helilooja Tõnu Kõrvitsa uues teoses «Linnuteelaev», mille kammerkoor Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksvärav toovad maailmaesiettekandele.
Läbi nende sõnade ja muusika kumab killuke eestlaste loomusest – oleme me ju alati vaadanud üles taevasse, kus meie unistuste ja soovide täitjana kõrgub Linnutee. Ka meri ja laev on olnud meie jaoks vabaduse ja igatsuse sümbolid ja unistuste kandjad.

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)