Esileht » Online » Online artiklid »

Hingedepäev tegi Valga kirikuliste hinged hellaks

05.11.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Valga Jaani kirikus oli sellelgi hingedepäeval traditsiooniline kontsert-jumalateenistus. Kiriku ümber oli põlevate küünalde ring, pühakojas sees palju valgust. Iga tulnu süütas veel ühe küünla ja asetas selle lauale, kus tekkis üha laienenud tuledemeri. Kohaletulnud said ka jumalateenistuse käiku kajastava missavihiku ja Raivo Behrsini kujundatud laululehe.

Teenisid segakoor Rõõm Sirje Pässa juhatusel, organist Jüri Goltsov ja liturg Heino Nurk. Missa osadena olid missavihikusse märgitud sissejuhatus, sõna, armulaud ja läkitamine. Armulaud jäeti küll seekord ära, selle asemel laulis segakoor Rõõm.

«Oleme täna tulnud siia kirikukotta mälestama neid, kes meie juurest on läinud. Süütame küünlad, mõeldes neile meile lähedastele ja kallitele, kellest tunneme puudust,» rääkis Heino Nurk. «Inimeste ja asjade väärtusest saame aru siis, kui neid enam ei ole. Siis saavad need erilise selguse, nagu tähed taevas, kui väljas on pime.» Veel rääkis ta põlvest põlve püsivatest mälestustest, kui inimesi enam nimepidi ei mäletatagi.

Pikemalt loe neljapäevasest Valgamaalasest!

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)