Esileht » Online » Online artiklid »

Hingeabiportaalist saab nõu eriolukorra ajal tekkinud mure korral

25.05.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Vaimse tervise toetamiseks ning psühholoogiliste probleemidega hädas olijate aitamiseks asutati Eesti Kirikute Nõukogu eestvedamisel hingeabiportaal. Lähiajal alustab tööd ka haiglakaplanaadi ja sotsiaalministeeriumi koostöös hingehoiutelefon.

Kirikute nõukogu asepresident Meego Remmel ütles “Aktuaalsele kaamerale”, et portaalist sinuabi.ee saab nõu nendele probleemidele, mis just eriolukorra ajal tekkisid.

“Teemad, mis täna inimesi puudutavad, on kindlasti ärevus, üldine segadus, üksildus, aga ka väga eksistentsiaalsed küsimused nagu elu ja surm ja see, mis tuleb pärast surma,” selgitas Remmel.

Nõu annavad psühholoogid, meedikud, terapeudid ja vaimulikud. Kokku on nõustajaid praegu 30.

“Eesti Kirikute Nõukogu eetika ja eluväärtuste töörühm on juba aastaid kogunud kirikutesse kuuluvate psühholoogide, psühhoterapeutide ja nõustajate kontaktandmeid. /…/ Meil on hea meel, et paljud nendest andsid nõusoleku vabatahtlikuna aidata kaasa sinuabi.ee kaudu,” ütles Remmel.

Edasi ERR Uudistest.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)