Esileht » Online » Online artiklid »

Hinge aitab leinagrupp ja hingehoiukeskus

05.03.2010 | | Rubriik: Online artiklid

«Ma tean inimest, kes leinab juba kolm aastat ega taha oma eluga kuidagi edasi minna,» ütleb hingehoidja Signe Uustal.

Uustal ja tema kolleeg Lea Saar panevad Tartu Maarja koguduses Õpetaja 5 tänavu märtsis kokku leinagrupi, millega kutsutakse liituma hiljuti lähedase inimese kaotuse üle elanud täiskasvanuid.

Leina, kuid mitte ainult leina, vaid ka üksinduse, eneseotsingute ning suhteprobleemidega kimpus inimesed saavad abi aga ka Tartu hingehoiukeskusest Ujula 1a. Sealgi aitab inimestel nende probleemide rägastikus teed leida psühholoog ja hingehoidja Signe Uustal.

Võõrastega kergem

Signe Uustal ütleb, et inimestel on vahel oma pere või sõprade ringis kaotusvalu  ja muid probleeme jagada palju keerulisem kui koos võõrastega. Seepärast on hingele abi andmise kohtadest teadmine väga vajalik.

Tartu hingehoiukeskuses Ujula 1a majas on nõustamine individuaalne. Vajalik on kas telefoni või meili teel etteregistreerumine.

Tartu Maarja koguduse leinagrupp Õpetaja 5 majas hakkab koosnema aga maksimaalselt kaheksast inimesest ning see alustab esialgse kava järgi tööd 17. märtsil. Leinagrupp kogunebki üle nädala kolmapäeviti kell 18.

«Ega meie ülesanne ole ju see, et kellelegi otse öelda, mida ta oma valuga tegema peab, me saame aga aidata tal endal lahendusi näha või need üles leida,» selgitab Signe Uustal. «Selleks on väga oluline nii rääkimine kui kuulamine.»

Kaotusvalul on Signe Uustali sõnul mitu faasi, mis kõik tulevad leinajal ajapikku läbida.

Lähedase kaotus raputab ja viib inimese šokki. Sellele järgneb emotsionaalne läbielamine – aeg, mil inimest matavad enda alla kas viha või kellegi süüdistamine, ka iseenda süüdistamine.

Seejärel tuleb juhtunuga leppimine ning alles lõpuks, kui kaotatud inimesega seotud mälestused enam haiget ei tee, saab leinaja oma eluga edasi minna.

Lähemalt Tartu Postimehest.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)