Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hilja Põllo hoiab Kassaris kabeli uksed valla

30.09.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Hiiumaa kirikurahva seas pole vist kedagi, kes ei teaks Hilja Põllot.
Tema ja Kassari kabeli vahele võib panna võrdusmärgi – seal hoiab ta uksed lahti, korraldab ja koristab ning, kui vaja, ehib ka. Laulatusteks. Neid on rohkem suvel.
Sügis on perenaisele rahulikum aeg, tegevust jagub jõulupühadeni, misjärel on kabel mõned kuud kinni. «Eks näis, kuidas ma oma asjad siis aetud saan. Pean aprillis teise puusaga operatsioonile minema. Sel aastal käisin ka lõikusel, aga hakkasin pärast kohe kõndima. Ka kartulinatukese võtsin nüüd kargu najal üles,» sõnab nobe perenaine. Eks tegelikult hoolitses ta ka abikaasa Peetri ja 50pealise kanakarja eest.
Käina külje alt Villemi külast pärit naine meenutab, et usukogemuse sai ta juba ema kaudu. Lauldi koos. Lähem tutvus kirikueluga algas 1991. aastal, kui Hilja sai tööd surnuaiavahina. «Eks siis tuli kabel ka, kes see teine peaks seal korda hoidma,» lisab Hilja, kes on muu hulgas ka Saarte praostkonna sinodisaadik.
Viiekordne ema ja kaheteistkümnekordne vanaema tõdeb, et kui mõni suurem perekondlik sündmus või püha käes, siis on elamine-olemine ikka korralikult saginat täis. Aga eks omad ole kogu aeg ligi, sest lastest ainult üks on mandrile läinud, Pärnusse. Mardilaupäeval, kui Hilja saab 77, on kõik armsad jälle koju oodatud.

Mari Paenurm

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)