Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hiiumaa kristlikud naised pidasid koos hubase päeva

08.02.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Triin Simson oma noorima tütre Birgittaga. Misjonikeskuse arhiivHiiumaa kristlike naiste osaduspäevast Kärdlas võttis osa 39 naist ja 7 last Hiiumaa kristlikest kogudustest.

Marja Kalajoki Soomest Turust rääkis olulistel ja igapäevastel teemadel («Elu aastaajad», «Armastus – kust seda leida? Kas ma suudan? Kas ma jõuan?») lihtsalt ja arusaadavalt. Lauluga teenisid kaasa Kirsti Malmi ja Kristiina Harjak. Vestlusrühmi juhendasid Naima Kukkur, Marje Grubnik, Kirsti Malmi, Kristiina Harjak ja Triin Simson. Lapsed meisterdasid, mängisid ja joonistasid Margit Rehepapi juhendamisel pühapäevakoolitunnis.
Tiina Tikka ja Erna Sipria keetsid lõunaks maitsva supi. Kohvilaud, kuhu iga osaleja tõi midagi suupärast, sai kaetud rikkalikult ja uhkelt. Oma hubased ruumid ja tehnika andis  kasutada Kärdla baptistikogudus. Suur tänu kõigile, kes aitasid kaasa päeva kordaminekule.
Järgnevalt osalenute muljeid.
Hea oli olla. Hea oli kuulda julgustust ja Jumala häält läbi naise, ema, vanaema peegeldamas Jumala armastust. See oli võimalus olla ühises osaduses teiste naistega, tunda rõõmu, osa saada üksteise olemisest. Tutvuda, kuulata üksteist, jagada rõõme ja muresid. Võimalus võtta oma argiaskeldustes aega olla Jumala osaduses. (Kristiina)
Kristlike naiste osaduspäev võiks saada traditsiooniks. Kokku võiks tulla kord aastas ja just talvel. Töö vestlusgruppides ehk rühmatöö võiks olla ajaliselt pikem. Mitmed inimesed ütlesid, et oleksid tahtnud ise aktiivsemalt osaleda ja oma mõtteid jagada. Väga positiivne ja vajalik päev oli. (Anne-Liis)
Väga meeldis päeva korraldamine. Kohvipausid sobisid omavahelisteks vestlusteks. Lektor rääkis nii lihtsalt ja arusaadavalt, et jõudsime kaasa mõelda. Olen sellise päevaga väga rahul. Keskealistest nooremaid osavõtjaid oleks võinud rohkem olla. (Tiina)
Oli üks tore osaduspäev. Meeldis see, et tõesti igale põlvkonnale oli mõeldud ja kõik, kes tahtsid, said sealt, mida vajasid. Hea, et on Kirsti-suguseid inimesi, kelle südames on Eestimaa ning soov meid kõiki äratada ja julgustada. Juba ta ise mõjus päikesena. Ja milline eesti keel! Marja loengud olid väga elulähedased, lihtsad ja õpetlikud. Loodan, et need soojad ja lähemale toovad suhted ei jahene, ning ootan huviga järgmisi kohtumisi. (Merike)
Väga tore päev oli. Üksteisega taaskohtumine oli juba iseenesest südamlik ja oluline asi. Tore oli kohtuda Kirsti ja Marjaga. Marja esitatud ettekannetes oli väga palju häid ja ilmekaid näiteid. (Virve)
Meeldis, oli sõbralik ja soe õhkkond. Ka teemad olid head. Kirsti laulis väga ilusasti, tal on hästi ilus hääl. Sellise päeva naistele võiks korraldada teisedki kogudused. (Erna)
Triin Simson,
Saarte praostkonna vikaardiakon

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)