Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Hetk enne pühasid toimetusi

21.12.2005 | | Rubriik: Kirikuelu

Möödunud reedel toimus Tartu Pauluse kiriku kõrvalhoones pidulik jõululõunasöök.

Sellest osa võtma olid kutsutud Tartu praostkonna koguduste õpetajad koos abikaasadega ja lisaks igast kogudusest kaks esindajat. Praost Joel Luhamets kinnitas, et praostkonna töötegijate jõululõunale saabusid kõik kutsutud.

Luhametsa sõnul on seesuguseid söömaaegu peetud neli aastat. «See on traditsiooniline jõulueelne ühine söömaaeg enne pühade toimetuste juurde minekut,» märkis ta.

Tehti kokkuvõtteid möödunud aastast, tänati tublisid tegijaid. Joel Luhamets jagas informatsiooni esitamist vajavate aruannete osas ja eelseisvast Vaimulike Konverentsist. Rahvale tutvustati kahte uut töötegijat: pastoraalseminari õpetajaameti kandidaate Raino Kubjast (Laiuse kogudus) ja Kristjan Luhametsa (Kambja kogudus).

Ühisel jõululõunal tunti rõõmu koosolemisest, üksteisega kohtumisest ja sellest, et kogu maailm peab siiski Kristust ja tema sündi nii tähtsaks, et sellest räägitakse igal pool ja väga palju. «Kõik viitab ikka sellele, et meil on tulemas üks suur sündmus,» lisas praost.

Meeli Pärtelpoeg

7 Kommentaari artiklile “Hetk enne pühasid toimetusi”

 1. Külaline ütles:

  Huvitav, kas pakuti samaväärseid roogasid kui vaestelõunal?

 2. Külaline ütles:

  Väga mugav on papa tiiva all teenida Kambja kogudust ja oodata võimalust sama tortuse tõhusal abil kandideerida näit. Tartu Peetri vakantsi korral.

 3. Külaline ütles:

  Koguduste töötegijad on igati teeninud ära sellise pidusöögi.
  Pisikeste palkade ja vabatahtliku töö juures on see oluline näidata, kui oluline on iga töökäsi. Kõrvalt kommenteerijate adedusel ei tohiks küll siin kohta olla.

 4. Külaline ütles:

  Miks pidusöögi peab ära teenima? See peaks pidulikel juhtudel igale inimesele loomulikuks rõõmuks olema. Et see kahjuks nii ei ole, on ühiskondlike hüvede jagajate tahtmatus ja ahnus.

 5. Külaline ütles:

  Kas praosti palk on ka pisike, muust rääkimata?

 6. Külaline ütles:

  Armas Annely! Kadedus on sageli riivatud õiglustunne. Küsime endilt, millega oleme paljude kaasinimeste õiglustunnet valusalt riivanud, ka kirikus? Ka kiriku töötegijate seas on omad kaukamehed ja kerjused, rikkad mehed ja vaesed laatsarused. Kas laatsarust peab rõõmustama ülejääk rikka laualt. Õiglases ühiskonnas ja kirikus ei ole kohta rikkusel ja vaesusel, seal vennad jagavad omavahel Jumala ande. Ülejääk on ülbus, jagamine armastus.

 7. Külaline ütles:

  …igast kogudusest kaks esindajat. Huvitav, kuidas neid kaaluti ja mõõdeti, kuidas valikulist rõõmu planeeriti? Ülejäänud saadeti vaeste jõululõunale pisikesele palgale ja kätepaaride olemasolule vaatamata. Nähtavasti oli nende töö lisaväärtus lahjem.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)