Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Helsingi piiskopiks valiti Teemu Laajasalo

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piiskop Irja Askola õnnitlemas Teemu Laajasalot uue ameti puhul.
Internet

Soome luterliku kiriku Helsingi piiskopiks kandideeris kolm vaimulikku.

Teemu Laajasalo kõrval kandideerisid piiskopi ametisse Luterliku Maailmaliidu abipeasekretär Kaisamari Hintikka ja Helsingi ülikooli sotsiaaleetika professor Jaana Hallamaa. Kuna Laajasalo sai 51,2% häältest, valiti ta 16. augustil esimeses hääletusvoorus  piiskopiks.
Teemu Laajasalo lõpetas 1997 Helsingi ülikooli usuteaduskonna magistrikraadiga. Laajasalo on kasvatusteaduse doktorina põhjalikult kursis ka pedagoogikaga. Vaimulikuks ordineeriti ta kahekümne aasta eest. 2012. a on tulevane Helsingi piiskop olnud Kallio koguduse peaõpetaja.
Kallio kogudus on üks väheseid kogudusi Soomes, kus kirikusse kuulub alla poole piirkonnas elavatest inimestest, samas on selle koguduse liikmeskond ligi 20 000. Seega on Laajasalol suure koguduse juhtimise kogemus piirkonnas, kus kirikusse kuulub vähe inimesi. Sellest võib tal olla piiskopi ametis kasu. Soome ühiskonnas on Laajasalo ilmselt enim tuntud YleLeaks telesarja kaudu, mis läbi huumoriprisma analüüsib nädala sündmusi.
Teoloogiliselt on Laajasalo liberaalne, kuid ta leiab, et ka konservatiividel peab olema oma koht kirikus. Nii pooldab Laajasalo seksuaalvähemuste abiellumisõigust, kuid leiab erinevalt mitmest liberaalsest teoloogist, et ka neil pastoritel, kes naisvaimulikega koostööd ei tee, peab olema võimalus kirikus töötada. Võrreldes senise Helsingi piiskopi Irja Askolaga, kes siirdub emerituuri 1. novembril 2017, tundub Laajasalo olevat siiski konservatiivsem.
Teemu Laajasalo alustab tööd Helsingi piiskopina 1. novembril ja tema ordineerimine piiskopiametisse toimub Helsingi toomkirikus 12. novembril.
Kaido Soom