Esileht » Online » Online artiklid »

Helsingi piiskop: kirik tervitab samasoolisi paare

10.06.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Nädala algul külastas Haapsalut Soome luterliku kiriku Helsingi piiskop Irja Askola. Lääne Elule andis piiskop Askola intervjuu teisipäeval Toomkiriku külmas tagatoas vaevalt pool tundi enne tema siinse kiriku õhtuse jumalateenistuse algust.

Irja Askola ütles, et inimesed ei peaks tundma end samasoolist paaride poolt liiga häirituna. „Usun, et oma eksistentsiga ei ohusta nad kuidagi heteropaare,“ lausus piiskop Askola.

Miks te Haapsalus olete?

Olen Haapsalus esimest korda. Linn on kena. Mulle meeldib, et see asub mere ääres ja siin on palju loodust. Väikesed puumajad teevad olemise siin hästi õdusaks.

Meil kolleegidega on kenaks traditsiooniks saanud igal aastal juuni alguses teha väike kokkusaamine, et paariks päevaks aeg maha võtta ja niisama suhelda. Tänapäeva maailmast on just selline tavaline inimestevaheline suhtlus, lihtne inimlikkus, kahjuks kadumas. Tihtipeale saadakse kokku vaid selleks, et pidada koosolekuid, teha tulevikuplaane, panna kokku mõni tähtis dokument.

Näib, et Power Point ja Internet on saamas niisma koosolemisest ja rääkimisest tähtsamaks. Ja sellepärast olemegi kolleegidega teadlikult need kaks päeva aega võtnud, et teineteist näha ja taastutvuda, samuti tundma õppida uusi inimesi.

Edasi loe Lääne Elust.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)