Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Helmut Mõtsnikule pakub kirikutöö hingelist rahulolu

08.08.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast


«Sport hoiab vaimse võime vormis,» ütleb 10. juulil 85. sünnipäeva tähistanud emeriitvaimulik Helmut Mõtsnik.

Mehe kohta, kes igapäevaselt arvutit kasutab ja rattaga sõitmas käib, ei sobi kuidagi eakas öelda.
Helmut Mõtsnik (fotol) on õpetaja ja eeskuju igas mõttes ja meile kõigile. Temalt võib õppida sihikindlust, jumalakartust, tervislikke eluviise, töökust. Kõike seda on ta oma pika eluga näidanud ja näitab jätkuvalt, asendades oma ametivendi-õdesid ja võttes ajakirjanduses sõna usuõpetuse kaitseks.
7. juulil oli Viljandi Pauluse kirikus tänujumalateenistus, järgnenud koosviibimisel peetud lauakõnes rõhutas ta taas oma elufilosoofiat: «Usk ja elu on teineteisest lahutamatud. Täisväärtuslik elu ilma usuta on mõeldamatu.»
Seepärast on koolis matemaatikat, ajalugu, geograafiat ja kehalist kasvatust õpetanud ning koolidirektori ametit pidanud juristiharidusega Helmut Mõtsnik veendunud, et kasvava inimlapse mõtlemise arendamiseks tuleb talle süstemaatiliselt õpetada usuõpetust.
Saatus tahtis nii, et Helmut ise sai oma südame kutsele vastata alles pensionipõlves. 1946. aastal, kui tema ülikooli läks, polnud enam võimalust usuteadust õppida. Tallinnas avati küll usuteaduse kõrgem katsekomisjon, aga kuna õppetöö oli seal ebaregulaarne, siirdus Helmut alma mater’i rüppe tagasi. Alles 1988. aastal sai temast teoloogiatudeng. Vaimuliku ordinatsiooni sai ta 6. juunil 1990.
Pensionil oleva diakonõpetajana on ta Viljandi praostkonna kuldvara, kes sageli ametivendi-õdesid asendab. Juba koolis töötamise ajast teeb ta paberitele märkmeid, et mitte faktides või aastaarvudes eksida, ja nii on teda märkmepaberimeheks kutsutud. «Olen aastatega veidi aeglasemaks jäänud,» naerab vanahärra toredat tähelepanekut.
Koos sünnipäevaga tähistas Helmut Mõtsnik ka oma pikka ja õnnistatud abielu abikaasa Leevega. Koos on elatud 60 aastat ja neil on kaks poega, viis lapselast ja kolm lapselapselast.
Rita Puidet    

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)