Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Heimtali kirikus uued kirikutekstiilid

08.02.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Heimtali kiriku altarikattel on tuvi. 2 x Üllar Salumets

Alates jõulupühadest ilmestavad Heimtali kiriku interjööri Võrumaal tekstiilikunstnik Ehalill Halliste loodud altari- ja lugemispuldi katted.

„Saime kunstniku valikuks idee Eesti Kirikut lugedes,“ tunnistab kirikuvanem Peeter Animägi, viidates kirikulehe artiklile, kus kirjeldatakse Ehalill Halliste poolt Hageri kirikule loodud gobelääni „Sanctus“.
Animägi räägib, et juba aastaid oli plaan Heimtali Peetri kirikusse tellida pühakojale väärilised kirikutekstiilid. Koostööd kunstnikuga nimetab ta teineteisemõistmisest kantuks.
„Me soovisime näha katetel kristlikku sümboolikat ning palusime kunstnikul kaaluda võimalust ühendada kaks liturgilist värvi üheks. Jääme tõesti tulemusega väga rahule,“ räägib Peeter, selgitades, et kuna suuremal osal kirikuaastast on liturgiliseks värviks roheline, samuti on oluline värv valge, siis tekkis mõte näha neid toone koos. See loob praktilise võimaluse kasutada samu katteid aasta ringi.
Tekstiilide eest tasumiseks laekus raha kolmest allikast: Heimtalist pärit sakslastelt, Sõmerpalu vallavalitsuselt, kohalikult koguduselt.
Autori pakutud kavanditest valis Urvaste Urbanuse (Heimtali on Urvaste koguduse abikogudus) koguduse juhatus välja palverännaku sümbolina kasutatava merikarbi ning ringi sees väljasirutatud tiibadega tuvi Püha Vaimu ja rahu sümbolina.
Eesti Kirik

Lugemispuldi kattel on suur merikarp.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)